Povljana so sladkovodným bahnom a kvalitnými plážami

Publikované dec 9, 2013 v kategórii Chorvátsko

Povljana so sladkovodným bahnom a kvalitnými plážami

Rybársku obec Povljana nájdete v juhovýchodnej časti ostrova Pag. Okrem rybolovu sa miestni obyvatelia živia poľnohospodárstvom, postupne sa však orientujú viac na cestovný ruch (prenajímajú apartmány turistom).

Dovolenkárov sem láka prímorská oblasť a miestne pláže (piesočnaté a kamienkové), Povljana je známa aj vďaka sladkovodnému bahnu, ktoré zaznamenáva úspechy pri liečení reumatických chorôb.

Pláže a kúpanie

Jednou z najznámejších pláží je Mali Dubrovnik, ktorá je vďaka svojej čistote a kvalitným službám označená modrou vlajkou. V jej blízkosti sa nachádza močiar, ktorý obsahuje spomínané sladkovodné bahno.

HD zábery z Povljany

Pláže v okolí sú známe vďaka piesku (na pobreží Jadranu sú piesočnaté pláže pomerne ojedinelé), niektoré tvoria okruhliaky. Počas svojej dovolenky určite zavítajte aj na pláže do okolitých miest.

Tipy na príjemné ubytovanie

Ako som spomenul už v úvode – v Povljane je dostatok apartmánov, v ktorých môžete stráviť príjemnú dovolenku. Veľký výber ponúkajú online rezervačné systémy, vďaka ktorému môžete vopred vyriešiť „problém s ubytovaním“ za vynikajúce ceny.

Len pár desiatok od spomínanej pláže Mali Dubrovnik nájdete trojhviezdičkové Apartments Ana-Marija. Hodnotenia hostí sú veľmi pozitívne, zmieňujú hlavne ochotných a milých majiteľov, čistotu apartmánov, priestrannosť a výhodnú polohu. Centrum obce je vzdialené približne 1 km, autobusová zastávka je vo vzdialenosti 300 metrov. Wi-Fi pripojenie a parkovanie sú bezplatné, hostia majú k dispozícii gril. Ubytovacie jednotky sú vybavené vlastnou terasou, ktorá je zariadená ležadlami a slnečníkmi. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je aj vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom, nechýba ani TV. Pre zobrazenie aktuálnych cien kliknite na odkaz vyššie.

V Povljane sa nachádza jedno mimoriadne obľúbené štvorhviezdičkové zariadenie s názvom Villa Kastel. Nejedná sa však o ubytovanie apartmánového typu, súčasťou ubytovacích jednotiek nie je kuchyňa. V cene pobytu sú však raňajky a počas dňa sa môžete stravovať v hotelovej reštaurácii, ktorá pripravuje chutné špeciality z morských plodov. V areáli nájdete aj vináreň, v ktorých si môžu návštevníci vychutnať kvalitné chorvátske a medzinárodné vína. Jednou z najväčších výhod zariadenia je poloha priamo pri piesočnatej pláži, hostia si pochvaľujú aj výborný personál, výhľad na more a vonkajší vyhrievaný bazén. Izby sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je okrem vlastného balkónu aj kúpeľňa. Maximálne pohodlie hostí zaručujú extra dlhé postele. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Recenzie hostí, viac informácii a aktuálne ceny nájdete po kliknutí na odkaz vyššie (názov zariadenia).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Povljane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *