Potsdam

Publikované aug 3, 2013 v kategórii Nemecko

Potsdam

Potsdam (Postupim) je mesto vo východnej časti Nemecka. Rozkladá sa na rieke Havola, je hlavným mestom spolkovej krajiny Brandenbursko.

Mnohí si toto mesto môžu pamätať napríklad z hodín dejepisu, z historického hľadiska má Potsdam veľký význam. Až do konca 1. svetovej vojny slúžil ako sídlo pruských kráľov, preto sa tu zachovalo veľa rôznych pamiatok. Jednou z najvyhľadávanejších je zámok Sanssouci, ktorý je dokonca zapísaný aj v zozname UNESCO. Patrí medzi najkrajšie zámky v Nemecku.

História sa tu písala aj v roku 1945, kedy prebiehala Postupimská konferencia. Zúčastnili sa na nej vtedajší najmocnejší muži sveta – Stalin, Truman a Churchill. Rozhodovalo sa tu o osude Nemecka po jeho kapitulácii. Výsledkom konferencie bola tzv. Postupimská dohoda.

Krásy Potsdamu začína objavovať čoraz viac turistov. Mesto sa úspešne snaží o rast cestovného ruchu. Jeho veľkou výhodou je poloha v blízkosti Berlínu. Tu sa nachádzajú aj najbližšie letiská. Letisko Berlin-Tegel je od centra Potsdamu vzdialené približne 32 km.

Zábery z Potsdamu

Pre svojich hostí má mesto nachystaný nocľah v podobe desiatok rôznych ubytovacích zariadení, ktoré je možné rezervovať pohodlne cez internet.

Pozitívnymi ohlasmi sa pýši štvorhviezdičkový Steigenberger Hotel Sanssouci. Nachádza sa v centre mesta, veľa významných pamiatok je v pešej dostupnosti. Okolitú prírodu môžete preskúmať napríklad na bicykli, ktoré si môžete požičať priamo v hoteli. Hoteloví hostia jazdia verejnou dopravou v Potsdame a Berlíne zdarma, lístky poskytuje personál. Elegantné a moderné izby s vlastnou kúpeľňou. Po ťažkom dni padne vhod relax vo wellness centre, kde je k dispozícii napríklad sauna. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžková izba stojí od 66€.

Nemecké hotely sú známe vysokou kvalitou, preto tu len málokedy nájdete zariadenie, ktoré by dostávalo od svojich návštevníkov veľmi negatívne recenzie.

Vynikajúce hodnotenia má Relais und Chateaux Hotel Bayrisches Haus. 4 hviezdičky, luxusný hotel v západnej časti mesta. Pobyt v tomto zariadení je skutočne výnimočným zážitkom. Hostia môžu využiť krytý bazén, alebo sa stravovať v hotelovej reštaurácii Friedrich Wilhelm. Tá mimochodom dostala hviezdičku Michelin, čo svedčí o jej prvotriednej kvalite. Veľké a elegantné izby sú zariadené dreveným nábytkom. Súčasťou je kúpeľňa z dreveného mramoru. Kozmetické a relaxačné procedúry sú poskytované v hotelových kúpeľoch s názvom L’Oasis Beauty & Spa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izba pre dvoch stojí už od 99€.

Pokiaľ máte skúsenosti s hotelmi a inými ubytovacími zariadeniami v Potsdame, neváhajte ich zverejniť v komentároch nižšie.

1004612_nicolaus_church_on_old_market_in_potsdam

Objednať ubytovanie v Potsdame!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *