Dovolenka v „prístave ruží“ – Portorož

Publikované apr 20, 2014 v kategórii Slovinsko

Dovolenka v „prístave ruží“ – Portorož

Chceli by ste dovolenkovať v Slovinsku na vlastnú päsť? S najväčšou pravdepodobnosťou zamierite do prímorského Portorožu, ktorý právom patrí medzi najznámejšie turistické destinácie v krajine.

Portorož znamená v angličtine „port of roses“, v doslovnom preklade „prístav ruží“. V lete žije mesto cestovným ruchom, návštevníci si môžu vybrať spomedzi desiatok rôznych hotelov a apartmánov.

Pláže a kúpanie

Krásna pláž je umelo vytvorená. Z tohto dôvodu tu nenájdete žiadne romantické zátoky, ako napríklad v susednom Chorvátsku. Vďaka plynulému vstupu do mora je vhodná pre rodiny s menšími deťmi, na svoje si prídu aj fanúšikovia rôznych vodných športov (windsurfing, potápanie). Mnohých láka aj celoročne otvorený aquapark Laguna Bernardin s morskou vodou.

Veľmi príjemné video z Portorožu

Kde sa ubytovať?

Asi najlepším riešením sú online rezervačné systémy. V pohodlí si môžete prezrieť desiatky ubytovacích zariadení v Portoroži a vybrať si vyhovujúci hotel (alebo apartmán). Pri každom zariadení si môžete prečítať skutočné hodnotenia od predošlých návštevníkov, ktoré Vám určite pomôžu pri rozhodovaní.

Apartmány a hotely s výbornými hodnoteniami

Skutočne pozitívnymi ohlasmi sa môže pýšiť trojhviezdičkový Pension Silvia. Nevýhodou takýchto zariadení je práve ich veľkú obľúbenosť – rezerváciu treba uskutočniť v dostatočnom predstihu, lebo sa ubytovacie kapacity rýchlo míňajú. Predošlí hostia si pochvaľujú predovšetkým skvelú majiteľku, čistotu a vybavenie penziónu, výhodnú polohu. Vo vzdialenosti 150 metrov od zariadenia sa nachádza pláž Bernardin, pomerne blízko je aj ďalšia obľúbená piesočnatá pláž. V pešej dostupnosti je obchod s potravinami, wellness centrum a reštaurácia. Ubytovacie jednotky (izby a apartmány) majú výhľad na Jadranské more, samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa, klimatizácia a TV. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť na stránke rezervačného systému po kliknutí na odkaz vyššie.

Ak si chcete svoju dovolenku užiť v prvotriednom hoteli, vyskúšajte päťhviezdičkový Hotel Kempinski Palace Portorož, ktorý je jediným hotelom svojho druhu v celom Slovinsku. Je situovaný v centre mesta, v srdci chráneného parku. V blízkosti niekoľkých desiatok metrov je súkromný plážový klub Meduza, kam majú ubytovaní hostia exkluzívny prístup. Cena za ubytovanie je vysoká, avšak adekvátna kvalite hotela. Veľkou nevýhodou je spoplatnené parkovisko, Wi-Fi pripojenie je zdarma. Súčasťou hotela sú rozsiahle kúpele (až 1 500 m²) s množstvom bazénov, víriviek, sáun a rôznych procedúr. Izby sú zariadené v luxusnom modernom štýle, samozrejmou súčasťou je klimatizácia, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Niektoré majú výhľad na more. V cene pobytu sú raňajky, aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

pow_hotelfront_l

Objednať ubytovanie v Portoroži!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *