Porto

Publikované jún 19, 2013 v kategórii Portugalsko

Porto

Druhé najväčšie mesto v krajine, jedna z najvyspelejších priemyselných oblastí v Portugalsku. Porto sa rozkladá v blízkosti Atlantického oceánu. Patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v krajine.

Väčšina turistov zavíta do historického centra mesta, ktoré je od roku 1996 zapísané v zozname UNESCO.

Mnohí si v súvislosti s Portom vybavia portské víno. To však pochádza z viníc Vale do Douro, ktoré sú vzdialené 100 km. Víno dostalo názov „portské“ kvôli tomu, že pôvodne bolo do sveta vyvážané iba z Porta.

Letisko Porto Francisco Sá Carneiro je vzdialené 7 km od centra mesta. Je druhým najvyťaženejším letiskom v krajine a hojne ho využívajú aj nízkonákladovky – napríklad easyJet a Ryanair.

Okrem lacných leteniek sa dá zohnať aj lacné ubytovanie v Porte. Rezervačný systém ponúka niekoľko stoviek možností pre Váš pobyt.

Jedným z najpopulárnejších miestnych hotelov je Hotel Sao Jose. 3 hviezdičky, množstvo pozitívnych recenzií. Výhodná poloha priamo v centre historického starého mesta. V okolí sa nachádzajú mestské trhy a nákupné ulice s osobitou atmosférou. Väčšina dôležitých pamiatok je v pešej dostupnosti. Klimatizované a veľké izby, zariadené v jednoduchom tradičnom štýle. Všetky izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie, niektoré aj vlastný balkón. Raňajky sú v cene pobytu. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte už od 48€.

Výborné video o Porte

Ak chcete na ubytovaní ušetriť, môžete si zvoliť nocľah v miestnych hosteloch. Lôžko v nocľahárni pre viac osôb sa dá zohnať už za pár eur, nie každému však vyhovuje spať v izbe s cudzími ľuďmi. Ďalším sa v mysli vybavia obrázky špinavých ubytovacích zariadení. Porto má však veľa hostelov, ktoré dostávajú na rezervačných systémov dlhodobo veľmi pozitívne hodnotenia.

Takýmto hostelom je napríklad Porto Lounge Hostel & Guesthouse. Nájdete ho v historickej budove z 18. storočia priamo v centre starého mesta. Areál je veľmi príjemný, klimatizované izby majú výhľad na záhradu, niektoré majú aj vlastný balkón. Bezplatné Wi-Fi, v cene pobytu sú raňajky. Lôžko v nocľahárni (mužská, ženská, zmiešaná) stojí od 15€. Za samostatnú izbu pre 2 osoby zaplatíte od 50€.

Máte skúsenosti s hotelmi v Porte? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

41981_porto_street

Objednať ubytovanie v Porte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. nevie niekto o lacnych letenkach do porta? ryanair tam asi z blavy nelieta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *