Pomorie

Publikované aug 9, 2013 v kategórii Bulharsko

Pomorie

Pomorie je prímorské a starobylé mestečko v juhovýchodnej časti Bulharska. Nachádza sa menšom skalnatom polostrove medzi Burgasom a Slnečným pobrežím.

Mesto je známe Pomorijským jazerom, ktoré je extrémne slané. Nachádza sa tu najväčší solivar v krajine, vyrába sa tu vynikajúce víno. Každé leto sem zavíta množstvo dovolenkárov.

V Pomorí sa nachádzajú aj kúpele, ktoré sa špecializujú na liečenie pohybového a dýchacieho ústrojenstva.

Najväčším lákadlom pre turistov sú miestne pláže. Vďaka výbornej polohe zvyknú turisti navštíviť aj pláže v okolí, napríklad v spomínanom Burgase a na Slnečnom pobreží.

Pomerne blízko centra Pomoria sa nachádza severná pláž. Je piesočnatá a veľmi príjemná, vďaka čomu tu zvykne byť veľa ľudí. Trochu menej navštevovaná je južná pláž. Je kamenistá a voda tu nie je taká čistá ako na severnej pláži.

Pár kilometrov od mesta sa nachádza dedinka Sarafovo, kde sa okrem prírodnej rezervácie nachádzajú aj krásne pláže.

Centrum mesta bolo čiastočne zničené počas 20. storočia, preto nie je také pekné ako napríklad v blízkom Nesebare. Pokiaľ chcete obdivovať miestne pamiatky, navštívte napríklad kláštor sv. Juraja zo 17. storočia, ktorý je hlavnou turistickou atrakciou v meste. Celkom zaujímavé je aj Múzeum soli. Počas letnej sezóny sa v meste koná množstvo kultúrnych podujatí.

Najbližšie medzinárodné letiská sa nachádzajú v Burgase a vo Varne. Letisko Burgas je vzdialené len 10 km. Využíva sa najmä sezónne, kedy sem premávajú hlavne nízkonákladovky.

Vďaka blízkosti letiska sem turisti často cestujú letecky. Ak sa chystáte navštíviť Pomorie, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať letenky a ubytovanie. To si môžete „booknuť“ cez rezervačný systém, ktorý má v ponuke desiatky miestnych ubytovacích zariadení.

Zábery z Pomoria

V starom meste sa nachádza trojhviezdičkový Paradise Hotel. Rôzne turistické atrakcie sú v pešej dostupnosti. 2 km od hotela je jazero Pomorie, pláže Nesebar a Ravda sú vzdialené 30 minút jazdy. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastný balkón s výhľadom, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. V hotelovej reštaurácii si môžete dopriať tradičné pokrmy bulharskej kuchyne. V cene pobytu sú chutné raňajky. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte už od 31€/noc.

Pozitívne ohlasy má trojhviezdičkové zariadenie Penelopa Palace Apartments. Centrum mesta je vzdialené 3 km, letisko v Burgase je vo vzdialenosti 8 km. Pláž je vzdialená 2 minúty chôdze, hostia majú k dispozícii vonkajší bazén. Klimatizované apartmány sú plne vybavené. Ich súčasťou je kuchynka a kúpeľňa, veľkou výhodou je priestranný balkón. Práca personálu je na vynikajúcej úrovni, apartmány sú upratované každý deň, samozrejmosťou je výmena uterákov. Za príplatok môžu hostia využiť saunu, parný kúpeľ a vírivku. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Apartmán pre dve osoby s výhľadom na mesto je možné rezervovať od 84€/noc.

Ubytovali ste sa už niekedy v Pomorí? Neváhajte zverejniť svoje skúsenosti s miestnymi zariadeniami v komentároch nižšie.

pomorie-001

Objednať ubytovanie v Pomorí!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *