Plovdiv

Publikované jún 10, 2013 v kategórii Bulharsko

Plovdiv

Druhé najväčšie bulharské mesto. Nachádza sa na na brehoch rieky Marica a patrí medzi najkrajšie mestá v krajine. Plovdiv je pravdepodobne najstaršie mesto v Európe.

Jednou z najväčších pamätihodností je viac ako 2100 rokov starý amfiteáter. Ešte počas rímskych čias ho dal postaviť vtedajší cisár Marcus Aurelius. Koncerty a divadelné predstavenia si tu môže pozrieť až 3000 divákov.

Lákadlom pre turistov je aj pravoslávny chrám Sveta Marina, Katedrála sv. Ľudovíta, alebo napríklad Imaret džamija – moslimská mešita z 15. storočia.

Medzinárodné letisko Plovdiv sa nachádza 6 km od mesta, v malej dedinke Krumovo. Najvyťaženejšie je počas zimy, keďže sa v blízkosti nachádzajú populárne lyžiarske strediská Bansko a Pamporovo. Letisko využívajú aj niektoré nízkonákladové spoločnosti, napríklad Ryanair.

Zohnať cenovo výhodné ubytovanie v Plovdive nie je žiadny problém, v tomto článku prinášame niekoľko tipov.

Promo video o Plovdive

Štvorhviezdičkový Hotel Leipzig sa nachádza priamo v centre mesta. Hlavná železničná stanica je vzdialená 650 metrov, historická časť mesta je tiež dosť blízko. Izby sú odhlučnené a klimatizované. Bezplatné pripojenie na internet aj parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu. Hotel je medzi návštevníkmi veľmi obľúbený. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí len 40€.

Pozitívne hodnotenia má aj ďalší štvorhviezdičkový hotel v centre mesta – Alliance Hotel. Medzinárodné výstavisko Plovdiv je vzdialené 10 minút jazdy, do starého mesta sa dostanete za 10 minút chôdze. Hotel sídli v staršej budove, v roku 2010 bol kompletne rekonštruovaný. Klimatizované izby, bezplatné Wi-Fi pripojenie. Spoplatnené parkovisko. Cena dvojlôžkovej izby od 46€.

V meste sa nachádza aj elegantný päťhviezičkový Hotel Restaurant Hebros. Nájdete ho v srdci starého mesta v historickej budove z 19. storočia. Patrí medzi menšie hotely, nachádza sa tu len 9 ubytovacích jednotiek. Luxusné izby sú zariadené antickým nábytkom, postele sú až neuveriteľne pohodlné. Hostia nešetria pozitívnymi recenziami. Špecialitou hotelovej reštaurácie sú tradičné bulharské jedlá, vybrať si môžete z bohatého zoznamu kvalitných vín. Miestny someliér Vám môže pomôcť vybrať vhodné víno ku každému jedlu. Reštaurácia vyhrala rôzne ceny. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu. Noc pre dvoch stojí od 99€.

104446_road

Objednať ubytovanie v Plovdive!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *