Piešťany

Publikované jún 2, 2013 v kategórii Slovensko

Piešťany

Svetoznáme slovenské kúpeľné mesto. Cez Piešťany preteká rieka Váh, prvé zmienky o meste pochádzajú z roku 1113.

Vyhľadávané sú najmä kvôli Kúpeľnému ostrovu, kam chodia pacienti z celého sveta. Poskytujú sa tu relaxačné a liečebné procedúry, založené na termálnej vode a bahne s vysokou redukciou a obsahom síry.

S tým súvisí symbol mesta – bronzová socha barlolámača od akademického sochára Roberta Kühmayera.

V meste sa nachádza letisko, má však iba regionálny význam a nie je príliš využívané. Zvyknú sa na ňom organizovať rôzne kultúrne podujatia, napríklad letné festivaly. Zahraniční turisti preto musia využiť letisko v Bratislave, ktoré je vzdialené 77 km.

Ubytovanie v Piešťanoch je cenovo veľmi priaznivé. Pred výberom hotela si však musíte ujasniť, či sem idete kvôli liečebným procedúram, alebo sa tu potrebujete iba ubytovať.

Ak chcete poctivé a kvalitné procedúry, treba sa ubytovať na Kúpeľnom ostrove, prípadne sem dochádzať. Priamo na ostrove vlastní niekoľko hotelov sieť Danubius Hotels Group. Ide o hotely Balnea Grand, Balnea Palace, Balnea Splendid, Balnea Esplanade, Pro Patria, Thermia Palace. Ich ceny sú však väčšinou trochu vyššie.

Takto vyzerajú Piešťany z lietadla

Hľadáte ubytovanie blízko Kúpeľného ostrova, ktoré je zároveň cenovo výhodné? V Piešťanoch sa nachádza viacero kvalitných penziónov. Jedným z nich je napríklad Penzión W21 Villa Veres. Nájdete ho kúsok od ostrova, v blízkosti je aj pešia zóna. Má pozitívne hodnotenia od zákazníkov. Priestranné izby, ochotný personál. Bezplatne si môžete požičať bicykel a vychutnať si miestne cyklotrasy. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet a parkovanie – väčšina piešťanských hotelov ich totiž ponúka bezplatne. Za noc pre dvoch tu zaplatíte už od 38€.

Piešťany sú malé mesto a preto sa nemusíte obmedzovať len na hotely pri Kúpeľnom ostrove. Z ktorejkoľvek časti Piešťan sa sem totiž pohodlne a rýchlo dostanete autom, verejnou dopravou, alebo taxíkom. Mnoho ubytovacích zariadení Vám sem vie zabezpečiť dopravu zdarma.

Výborné hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Máj. Nachádza sa pri jazere Sĺňava, 1 km od Piešťan. Súčasťou všetkých izieb je balkón a kúpeľňa. Kvalitné služby, snaživý personál, vynikajúca atmosféra. Odporúčame prečítať hodnotenia zákazníkov na hotelovej webstránke. Každého určite prekvapí nízka cena – ubytovanie v dvojlôžkovej izbe stojí už od 35€.

Najlepšie hodnotenia spomedzi všetkých ubytovacích zariadení má štvorhviezdičkový Hotel Rybársky Dvor. Vlastní ho rovnaký majiteľ ako spomínaný Hotel Máj. Nachádza sa na juhu mesta, hneď pri dvoch chovných rybníkoch. Uloviť si tu môžete pstruha alebo kapra, ktorého Vám následne pripravia na večeru. Hotelová reštaurácia je na veľmi vysokej úrovni a špecializuje sa práve na ryby. Zariadenie je veľmi elegantné. Okolie ponúka veľa možností na využitie voľného času, sú tu napríklad cyklotrasy a dráhy pre korčuliarov. Rybársky Dvor ponúka kvalitné služby za nízke ceny. Aj počas sezóny sa tu môžete ubytovať už za 50€/noc (izba pre dvoch).

349_4925m

Objednať ubytovanie v Piešťanoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *