Pardubice – dostihy a perníky

Publikované aug 29, 2013 v kategórii Česko

Pardubice – dostihy a perníky

České mesto Pardubice je dôležitým priemyselným a obchodným centrom. Prvá zmienka o meste pochádza z roku 1295. Rozmach nastal v 19. storočí. Vplyvom industrializácie sa tu začali stavať priemyselné podniky, v roku 1845 dorazil do Pardubíc prvý vlak po parnej železnici.

V roku 1874 sa tu prvýkrát uskutočnilo podujatie, ktoré je dnes svetoznáme. Bol to dostih Velká pardubická, ktorý patrí medzi najnáročnejšie dostihy sveta.

Veľmi nepríjemný bol pre Pardubice rok 1944, kedy boli terčom náletov amerického letectva. Bombardovanie neprežili stovky ľudí, zničené bolo aj staré nádražie. Po skončení vojny sa začali stavať nové štvrte, v roku 1958 sa postavilo nové vlakové nádražie.

Pri návšteve mesta určite ochutnajte pardubický perník. Je miestnou špecialitou, ktorá sa tu vyrába už od 16. storočia.

Medzi najznámejšie pamiatky v Pardubiciach patrí miestny zámok, ktorý je prístupný pre verejnosť. Turisti zvyknú navštíviť aj Pernštýnske námestie, na ktorom sa nachádza ďalšia pamätihodnosť – Zelená brána. Jej súčasťou je 60 metrov vysoká veža, z ktorej si môžete vychutnať výhľad na mesto.

Pokiaľ sa budete chcieť v Pardubiciach ubytovať, môžete si vybrať spomedzi desiatok ubytovacích zariadení. Tie sa dajú priamo „booknuť“ cez rezervačný systém.

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel U Zlatého Anděla, ktorý hostia označujú ako tichý a útulný. Má výhodnú polohu v historickom centre mesta, sídli v budove z 15. storočia. Zámok je od hotela vzdialený len 100 metrov. Súčasťou všetkých izieb vybavených dreveným nábytkom je vlastná kúpeľňa. Maximálne pohodlie počas spánku zabezpečujú extra dlhé postele. Hostia si môžu vychutnať tradičné české špeciality v hotelovej reštaurácii. V cene pobytu sú raňajky. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Dvojlôžková izba stojí od 42€/noc.

Propagačné video Pardubíc

Medzi hosťami je obľúbený aj Hotel Zlatá Štika. Tiež má 3 hviezdičky a nachádza sa v historickom centre mesta. Izby sú priestranné a moderne zariadené, súčasťou je vlastná kúpeľňa. V areáli sa nachádza hotelový bar a reštaurácia. Vďaka výhodnej polohe sú miestne pamiatky v pešej dostupnosti. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky. Izba pre dvoch stojí od 44€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Pardubiciach, neváhajte sa podeliť o skúsenosti s miestnymi hotelmi v komentároch pod článkom.

pardubice-02 (1)

Objednať ubytovanie v Pardubiciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *