Dôvody pre dovolenku v gréckej Paralia Katerini

Publikované apr 28, 2015 v kategórii Grécko

Dôvody pre dovolenku v gréckej Paralia Katerini

Veľa turistov cestuje do Grécka cez cestovku, niektorí zas preferujú dovolenku na vlastnú päsť. Slováci majú v obľube destináciu Paralia, ktorá leží niekoľko kilometrov od známeho mesta Katerini.

Láka na skvelé more, čisté pláže a živú atmosféru. Napriek svojej vzdialenosti sa sem návštevníci zvyknú vybrať i autom. Ak sa teda rozhodnete vynechať cestovnú kanceláriu, určite si prezrite tipy na nocľah na konci článku.

Prečo dovolenkovať tu?

Paralia sa rozkladá na brehoch Egejského mora pod bájnym Olympom s nadmorskou výškou 2919 metrov. Práve podľa neho je pomenovaná i celá pobrežná oblasť, ktorá sa zvykne nazývať ako Olympská riviéra. Po zadaní Paralie do vyhľadávača zvyčajne nájdete iba samé pozitívne recenzie. Veľa Slovákov na ňu nedá dopustiť a dovolenkuje tu každý rok.

V letných mesiacoch pravidelne premáva každú polhodinu autobus medzi Paraliou a centrom mesta Katerini.

Jemné a čisté pláže sú rajom pre rodiny s deťmi, mladí ľudia uvítajú i rušný nočný život. Popri kúpaní môžete navštíviť i rôzne pamätihodnosti. Najvýznamnejšou je samozrejme Olymp, ktorý je ideálny i na turistiku a horolezectvo. Okolie ponúka viacero ďalších možností na výlety, veľkou atrakciou sú napríklad kláštory Meteora. Ich výstavba začala v 14. storočí na vrcholoch skál, materiál sem nosili mnísi na chrbtoch. Kláštory sú vďaka svojej výnimočnosti zapísané i na zozname UNESCO. Dominantou Paralie je pravoslávny kostolík, ležiaci neďaleko pobrežnej promenády. Tá je plná príjemných podnikov, v ktorých môžete stráviť príjemný večer. Typické grécke taverny, reštaurácie, obchody, diskotéky a dokonca i prevádzka McDonald’s.

Aké sú miestne pláže?

Zlaté piesočnaté pláže majú pozvoľné klesanie do čistej a teplej vody. Sú dostatočne dlhé i široké, niekedy však môžu byť pomerne dosť plné (napr. cez víkendy). Počas kúpania si môžete vychutnávať výhľad na Olymp. S Paraliou susedí menšie letovisko Olympic Beach, ktoré má taktiež udržiavané a kvalitné pláže. Za kúpaním môžete zamieriť i do ďalších okolitých letovísk.

Kde sa oplatí ubytovať?

Paralia je v letných mesiacoch veľmi žiadaná a preto odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu – je to aj cenovo výhodnejšie. Pripravili sme niekoľko tipov na overené zariadenia s výbornými hodnoteniami a férovými cenami. Prvým je trojhviezdičkový Mistral Hotel. Jeho veľkou prednosťou je poloha pri centre a pláži. V cene pobytu sú bohaté bufetové raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovisko. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si recenzie od predošlých návštevníkov (i v slovenčine). Izby sú klimatizované, odhlučnené a veľmi dobre vybavené. Povinnou výbavou je balkón s výhľadom na pešiu zónu, žehlička, práčka, kúpeľňa so sušičom vlasov a chladnička.

Video z letnej dovolenky

Pre ubytovanie v Olympic Beach odporúčame trojhviezdičkový Hotel Giannoulis. Leží priamo pri pláži, ubytovaní hostia majú k dispozícii záhradu s krásnym vonkajším bazénom a barom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a nechýba ani parkovisko. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu. Predchádzajúci hostia chvália okrem polohy i milý prístup personálu, bezplatné lehátka so slnečníkom, čistotu a celkové vybavenie. Ďalšie hodnotenia zobrazíte kliknutím na názov hotela. Izby sú klimatizované a odhlučnené, všetky majú výhľad na záliv (alebo Olymp). Nechýba im kúpeľňa s toaletnými potrebami, TV s plochou obrazovkou a chladnička.

Ďalšie tipy

V Paralii je viacero ďalších ubytovacích zariadení, ktoré si dovolenkári zo Slovenska veľmi pochvaľovali. Ich skúsenosti si môžete zobraziť kliknutím na nasledovné odkazy:

Apartments Giotis
Hotel Strass ***
Paris Apartments
Porto Dailiani
Hotel Kymata ***

palm-tree-731564-m

Objednať ubytovanie v Parálii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *