Tiché letovisko Okrug Donji na ostrove Čiovo

Publikované nov 16, 2015 v kategórii Chorvátsko

Tiché letovisko Okrug Donji na ostrove Čiovo

Jednou z obľúbených chorvátskych dovolenkových destinácií je dalmátsky ostrov Čiovo, ktorý je situovaný neďaleko Trogiru. Sú spolu dokonca prepojené zdvíhacím mostom.

Ostrov má príjemné pláže, peknú prírodu a skvelú dostupnosť z pevniny, vďaka čomu sa tu rýchlo rozvíja cestovný ruch. V tomto článku pomôžeme s výberom ubytovania v časti Okrug Donji.

Pláže a atrakcie

Pláže tvoria najmä okrúhle kamienky a štrk, vyhľadávajú ich i priaznivci windsurfingu a potápania. Obklopuje ich zelená vegetácia, ktorá dotvára veľmi príjemnú atmosféru. Najznámejšia pláž nesie názov Kava (je pri nej bezplatné parkovisko), ďalšia sa volá Rudej. Sú vhodné i pre rodiny s malými deťmi. Kúpanie v krištáľovo čistej vode si môžete vychutnať aj v niektorej z množstva nenápadných zátok, v ktorých budete mať dostatok súkromia.

Za ďalšími plážami sa môžete vybrať do okolia, napr. do susednej časti Okrug Gornji. Dovolenkári vyhľadávajú zátoku Saldun, ktorá je najznámejšou plážou v okolí.

Pri prechádzke letoviskom môžete naraziť na kaplnku svätého Ivana Krstiteľa, ktorá ukrýva jeho sochu a malý oltár. Rok postavenia je neznámy, prvá zmienka však pochádza zo 17. storočia. Za pamiatkami sa oplatí vybrať do spomínaného Trogiru. Má mimoriadne pekné historické centrum, ktoré bolo dokonca zapísané na zoznam UNESCO.

Overené ubytovanie

Výborné ohlasy a férové ceny má trojhviezdičková Villa Adriatica, ktorá je situovaná priamo uprostred borovicového lesa. Jednou z najväčších predností je poloha niekoľko metrov od pláže, v blízkosti sú i reštaurácie a obchody. Do Trogiru sa môžete dostať z autobusovej stanice, ktorá je vzdialená 400 metrov. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovanie. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami, štúdiami a apartmánmi. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované. Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom na more, kúpeľňu a plne vybavenú kuchynku s jedálňou. Fotky zariadenia sú dostupné po kliknutí na názov vily.

Zábery z pobrežia

150 metrov od pláže (vhodná i pre deti) ležia trojhviezdičkové Apartments Ivanković. Nové apartmány, dobré vybavenie, príjemní majitelia. Zariadenie má priestrannú terasu s grilom, v bezprostrednej blízkosti je reštaurácia. Obchod s potravinami a autobusová zastávka sú vzdialené 300 netrov. Aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov apartmánov. Ich súčasťou sú dve spálne, zariadený balkón s výhľadom na borovice, plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa so sprchovým kútom a veľké pohodlné postele.

43732565

Objednať ubytovanie v Okrug Donji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *