Obzor – čisté more a piesočnaté pláže

Publikované aug 18, 2013 v kategórii Bulharsko

Obzor – čisté more a piesočnaté pláže

Prímorské mesto na pobreží Čierneho mora. Obzor je jednou z mnohých bulharských turistických destinácii, ktoré sa počas leta menia na raj dovolenkárov.

Veľkým lákadlom je hlavne 3 km dlhá piesočnatá mestská pláž. Zvykne sa označovať ako jedna z najkrajších pláží v oblasti. Tiahne sa od prístavu až po historickú časť mesta. More je čisté, vstup do neho je pozvoľný. Pláž je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Obzor je vzdialený zhruba 80 km od Burgasu, kde sa nachádza aj najbližšie medzinárodné letisko. Letenky sa dajú kúpiť za pomerne nízku sumu, keďže sem premávajú prevažne nízkonákladovky.

Cez Obzor pravidelne premávajú autobusy, ktoré Vás môžu dopraviť do Burgasu, alebo napríklad na Slnečné pobrežie. Lístok stojí približne 3€.

Zohnať ubytovanie v Obzore nie je nič zložité, vybrať si môžete z pomerne veľkého množstva hotelov a ďalších ubytovacích zariadení. Zdrojom obživy časti miestneho obyvateľstva je prenájom apartmánov turistom. Apartmány aj hotely si môžete rezervovať vopred cez rezervačný systém.

Krátke video z dovolenky v Obzore

Jednu z možností lacného ubytovania v Obzore poskytuje dvojhviezdičkové zariadenie Zora Camping – Bungalows. Tieto bungalovy sú od pláže vzdialené 150 metrov, obklopuje ich veľká záhrada. Súčasťou všetkých klimatizovaných ubytovacích jednotiek je vlastná kúpeľňa a balkón. Centrum Obzoru je vzdialené 500 metrov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu, cena za noc v bungalove pre dve osoby je od 27€.

Výborné ohlasy má štvorhviezdičkový hotel The Cliff Beach & Spa Resort. Je obklopený kopcami a vinicami, nachádza sa na útese. Vďaka tomu je z neho vynikajúci výhľad na more, ku ktorému sa dostanete po súkromnom chodníku. Okrem mora si môžete užiť relax v hotelovom wellness centre, kde je k dispozícii bazén, posilňovňa, sauna, parný kúpeľ, vírivky. Ak sa ubytujete v izbe Superior, budete si môcť vírivku užiť aj na izbe. Izby sú moderne a elegantne zariadené, ich súčasťou je okrem klimatizácie aj balkón a vlastná kúpeľňa. V cene pobytu sú raňajky, prípadne polpenzia. Jedlo si môžete vychutnať v hotelovej reštaurácii, pripravujú sa tu prevažne tradičné bulharské špeciality. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku. Izba pre dvoch s polpenziou stojí od 73€.

Ceny uvedené v článku sú orientačné. Môžu sa meniť v závislosti od sezóny (najväčší záujem o ubytovanie je v lete) a obsadenosti. Cena nemusí byť konečná, nakoľko v nej občas nie sú zahrnuté rôzne drobné poplatky, napr. mestská daň. Všetky informácie o týchto poplatkoch sú uvedené na stránke rezervačných systémov.

Ak ste už boli na dovolenke v Obzore, neváhajte nám napísať Vaše skúsenosti s miestnymi ubytovacími zariadeniami.

Obzor-centur-01

Objednať ubytovanie v Obzore!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *