Čo robiť v rakúskom Obertraune a okolí?

Publikované sep 9, 2014 v kategórii Rakúsko

Čo robiť v rakúskom Obertraune a okolí?

Hornorakúska obec Obertraun leží na brehu Hallstattského jazera, len pár kilometrov od Hallstattu. Od konca 19. storočia sa aktívne rozvíja ako stredisko cestovného ruchu, dovolenkujú tu aj Slováci.

Obec je spolu s okolím mimoriadne bohatá na prírodné krásy a turistické atrakcie. Okrem kúpania v jazere môžete lyžovať na ľadovci Dachstein, zájsť do cisárskych kúpeľov v Bad Ischl, alebo navštíviť jaskyne v okolí.

Hallstattské jazero a soľná baňa

Pôvabné jazero obklopené majestátnymi horami a lesmi pôsobí priam rozprávkovo. Je 8 km dlhé a 1,5 km široké. V letných mesiacoch je vhodné na kúpanie, vyhľadávajú ho aj potápači. Využiť ho môžete aj na romantickú plavbu loďou, ktorou sa dá preplaviť do ďalších obcí na brehu jazera – sú nimi Steyr a spomínaný Hallstatt.

Hallstatt je spolu Dachsteinom a oblasťou Salzkammergut zapísaný na zozname UNESCO.

Ten láka aj na ďalšie pozoruhodné atrakcie, akou je napríklad 4000 rokov soľná baňa. Zdrojom obživy miestnych ľudí bola v minulosti práve ťažba soli a aj preto sa zvykne táto oblasť nazývať Salzkammergut – v preklade „Soľná komora“.

Čo sa oplatí vidieť?

Pri Obertraune je zastávka lanovky Dachsteinseilbahn, z ktorej si môžete užiť neopísateľný výhľad na okolie. Na prvej zastávke v stanici Schönbergalm (1350 metrov nad morom) môžete navštíviť bezplatné múzeum a dve vyhľadávané jaskyne. Veľká ľadová jaskyňa je jednou z najväčších jaskýň svojho druhu v Európe, svojou veľkosťou je známa aj Dachsteinská mamutia jaskyňa.

Takto sa lyžuje v Obertraune

Tipy na výborné ubytovanie

V miestnych penziónoch a apartmánových zariadeniach sa dá zohnať príjemný nocľah za férové ceny. V centre Obertraunu leží dvojhviezdičkový Obertrauner Hof, situovaný zhruba 10 minút chôdze od jazera. V blízkosti sú rôzne spomínané atrakcie, turistické chodníky, cyklotrasy a železničná stanica. Chutné raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, ochotný personál Vám vie pripraviť aj obedové balíčky. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Predošlí hostia chvália vynikajúcu polohu, krásny výhľad a priestranné ubytovacie jednotky. Kliknutím na názov penziónu zobrazíte všetky recenzie. Väčšina izieb má balkón s výhľadom na hory, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút) a kúrenie.

Samé pozitívne ohlasy má aj Ferienhaus Feuerer, ležiaci len 2 minúty chôdze od pobrežnej pláže. V blízkom okolí je pekáreň, reštaurácie a vlaková stanica. Priamo v penzióne je možné využiť požičovňu lyží. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Raňajky v cene pobytu zahrnuté nie sú, hostia si však môžu jedlo pripraviť sami vo vlastnej kuchynke. Okrem nej je súčasťou veľkých apartmánov aj kúpeľňa s vaňou, kúrenie, práčka, žehliace potreby a jedálenský kút. Všetky recenzie a aktuálne ceny (dosť výhodné) zobrazíte po kliknutí na názov zariadenia.

ferienwohnung-obertraun-sommer

Objednať ubytovanie v Obertraune!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *