Viganj na juhu polostrova Pelješac

Publikované júl 11, 2014 v kategórii Chorvátsko

Viganj na juhu polostrova Pelješac

Jedným z menších letovísk na južnom pobreží polostrova Pelješac je prístavná obec Viganj. Zdrojom obživy miestnych ľudí je rybolov a poľnohospodárstvo. Rôzne netypické rastliny sem v minulosti priviezli námorníci.

Viganj je ideálna destinácia na pokojnú dovolenku, napríklad pre rodiny s deťmi. Veľmi obľúbený je aj medzi priaznivcami vodných športov, má vynikajúce podmienky na windsurfing – konajú sa tu rôzne významné závody.

Pamiatky a atrakcie

Pri prechádzke obcou môžete obdivovať staré kamenné domy a vily, v ktorých kedysi žili námorníci a kapitáni. Niektoré prešli rekonštrukciou a dnes slúžia ako ubytovacie zariadenia. Podobné stavby sa zachovali aj v blízkom Orebiči. Svoj význam zmenil aj barokový kostol Panny Márie – najprv sa prerobil na školu, potom v ňom bola reštaurácia a momentálne sa tu zvyknú konať rôzne kultúrne akcie.

Turistickou atrakciou je aj blízka obec Nakovana, kde bola objavená ilýrska svätyňa, keramika a ďalšie archeologické nálezy. Kedysi sa tu nachádzala najväčšia ilýrska osada južnej časti Jadranu.

Miestne pláže

Polostrov Pelješac je známy svojimi plážami, ktoré sú väčšinou tvorené kamienkami a skalami. Viganj nepatrí medzi výnimky. Miestna pláž je podľa mnohých názorov jednou z najkrajších pláží západného pobrežia, tvoria ju drobné biele okrúhle kamienky. Je situovaná pri myse Sveti Liberan a nesie názov Ponta. Dve menšie odľahlé pláže sú pri kostolíku sv. Jána mimo obce, využívajú ich prevažne naturisti.

Windsurfing a kitesurfing

Kde sa oplatí ubytovať?

V tomto pokojnom malom letovisku nenájdete žiadne hotely, vybrať si však môžete z niekoľkých kempov – Antony Boy, Liberan a Maestral. Často ich vyhľadávajú najmä windsurferi. Ďalšie ubytovacie kapacity tvoria súkromné apartmány, nižšie ponúkame kontakt na jeden z nich. Ponuka ubytovania v obci Viganj nie je príliš široká. Pokiaľ si nebudete vedieť vybrať, odporúčame prezrieť ponuku apartmánov v blízkom Orebiči a v letovisku Kučište.

Tip na apartmán

Trojhviezdičkové Apartments Viganj majú výhodnú polohu priamo pri pláži. V blízkom okolí sú reštaurácie a kaviarne, v širšom okolí je obchod s potravinami. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, za poplatok sa môžete ubytovať aj so svojim domácim miláčikom. Priestranné apartmány sú kvalitne a moderne zariadené. Samozrejmosťou je klimatizácia a balkón s výhľadom na more. Povinnou výbavou každej ubytovacej jednotky je aj plne vybavená kuchynka, obývačka s posedením a TV a kúpeľňa so sušičom vlasov. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie si môžete zobraziť kliknutím na názov apartmánov.

paragliding-viganj-srecko-jost

Objednať ubytovanie vo Viganji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *