Kúpeľné mesto Nyíregyháza

Publikované aug 24, 2013 v kategórii Maďarsko

Kúpeľné mesto Nyíregyháza

Nyíregyháza sa nachádza v severovýchodnej časti Maďarska. Patrí medzi najväčšie mestá krajiny, je poľnohospodárskym a priemyselným centrom oblasti. Mesto je známe najmä ovocinárskou produkciou.

Množstvo turistov vyhľadáva časť mesta s názvom Sóstógyógyfürdő. Nachádzajú sa tu termálne kúpele, aquapark a veľká zoologická záhrada.

Tip – lacné ubytovanie pri centre ponúka Rózsakert Panzió – v tomto penzióne zoženiete izbu pre dvoch už od 18€!

Miestna ZOO je z viacerých dôvodov skutočne výnimočná. Veľkým lákadlom je Oceanárium, v ktorom zažijú návštevníci dokonalú ilúziu podmorského sveta. Výborným zážitkom je prechádzka tunelom, počas ktorej Vám priamo nad hlavou plávajú nebezpečné žraloky. To však ani z ďaleka nie je všetko. Oceanárium je súčasťou komplexu Zelená pyramída, v ktorom sa ukrýva aj výbehy s jaštermi z indonézskych ostrovov. ZOO je veľmi rozsiahla a každý rok sem pribúdajú ďalšie atrakcie. Ak chcete vidieť všetko, potrvá Vám to minimálne niekoľko hodín.

Vstupné pre dospelých je v prepočte približne 8€, pre deti 6€. Pre rodiny sú ponúkané zľavy, štvorčlenná rodina zaplatí 26€.

Miestne kúpele a aquapark sú otvorené od roku 2005, počas celého roka sú tu poskytované relaxačné a regeneračné procedúry.

Pokiaľ sa v Nyíregyháze plánujete zdržať, s veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Tento problém môže ľahko vyriešiť rezervačný systém, ktorý má v ponuke niekoľko desiatok miestnych ubytovacích zariadení.

Veľká časť miestnych hotelov má priemerné hodnotenia od návštevníkov. Jedným z lepších hotelov je Hotel Palermó. Hostí hneď po príchode na recepciu prekvapí ponuka zľavnených lístkov do ZOO a voucher na 10% zľavu a blízkej reštaurácii. Hotel je čistý a moderný, má rodinnú atmosféru. Nachádza sa 400 metrov od železničnej stanice, v blízkosti je množstvo obchodov a reštaurácii. Niekoľko butikov a masážny sálon nájdete priamo v areáli hotela. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú v jedálenskom salóniku. Klimatizované a odhlučnené izby sú vybavené extra dlhými posteľami. Súčasťou niektorých je aj vírivka a DVD prehrávač. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Hotel poskytuje požičovňu bicyklov, okolie je vhodné na cyklistiku. Hráči golfu môžu navštíviť ihrisko, ktoré je od hotela vzdialené približne 3 km. Izba pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 66€/noc.

Zábery z miestnych pamiatok

Medzi kvalitnejšie miestne hotely patrí aj trojhviezdičkový Aventinus Hotel. Poloha na okraji mesta v tichej časti, 5 minút chôdze od kúpeľov a ZOO. Centrum mesta je vo vzdialenosti 6 km. Hotel obklopuje príjemná záhrada. Izby sú klimatizované a elegantne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Bezplatné parkovanie na súkromnom parkovisku, Wi-Fi pripojenie je taktiež zdarma. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov. Dvojlôžková izba stojí od 69€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Nyíregyháze, neváhajte zverejniť Vaše skúsenosti v komentároch nižšie.

images (1)

Objednať ubytovanie v Nyíregyháze!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *