Sprievodca overenými plážami v Novigrade

Publikované dec 29, 2013 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca overenými plážami v Novigrade

V Chorvátsku sa nachádzajú 2 turistické letoviská s názvom Novigrad. Jedno sa nachádza v oblasti severnej Dalmácii, v dnešnom článku sa však budeme venovať Novigradu na pobreží polostrova Istria.

Jedná sa o poľnohospodárske a rybárske mestečko, rozkladajúce sa v chránenej oblasti vápencového polostrova. V lete sú magnetom na dovolenkárov miestne pláže, ktoré sú ocenené modrou vlajkou.

Pláže a turistické atrakcie

Modrou vlajkou sa môže pochváliť pláž Mareda (autokemp), Sirena a Maestral (hotelová pláž). O príjemný zážitok a kvalitu služieb sa na týchto plážach rozhodne nemusíte obávať. Sú tvorené kamienkami, móla sú zvyčajne vybetónované (hlavne pri hoteli Maestral). Obklopujú ich borovicové lesy, ktoré počas letných horúčav poskytujú schladenie v oslobodzujúcom tieni.

Zábery z Novigradu

Pokiaľ Vás náhodou omrzí vylihovanie na pláži, skúste sa poobzerať po miestnych pamiatkach. Najvýznamnejšou je katedrála sv. Pelagia, ktorá prešla v 18. storočí z pôvodného románskeho vzhľadu do barokovej podoby.

Ako hľadať ubytovanie v Novigrade?

Okrem niekoľkých hotelov tu nájdete prevažne ubytovanie apartmánového typu, ktoré poskytujú miestni obyvatelia. Osobne preferujem rezervačné systémy vďaka nízkym cenám a možnosti prečítania skutočných hodnotení od predchádzajúcich návštevníkov.

Tipy na najlepšie apartmány

Veľmi dobré hodnotenia má aj Apartments Tomato. Pochváliť sa môže najmä výhodnou polohou na pobreží, v bezprostrednej blízkosti centra mesta. Najbližšia pláž je vzdialená len pár metrov. Všetky apartmány majú vlastný vchod a balkón s výhľadom na more, ich súčasťou je klimatizácia a TV s plochou obrazovkou. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Nevýhodou je spoplatnené parkovanie a žiadne pripojenie na internet. Aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívne recenzie má napríklad trojhviezdičkové zariadenie Apartments Mari, vzdialené 300 metrov od pláže. V podobnej blízkosti je aj najbližšia reštaurácia, obchod s potravinami sa nachádza hneď pri apartmánoch. Centrum Novigradu je vo vzdialenosti 1 km. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) majú vlastný balkón s výhľadom (alebo terasu). Ich súčasťou je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom, TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa. Obklopuje ich záhrada, v ktorej je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Pre zobrazenie cien ubytovania v tomto apartmáne kliknite na odkaz vyššie.

novigrad

Objednať ubytovanie v Novigrade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *