Norimberg

Publikované máj 14, 2013 v kategórii Nemecko

Norimberg

Druhé najväčšie mesto Bavorska (po Mníchove). Miestne kultúrne a hospodárske centrum – najmä vďaka výhodnej polohe a rieke Pegnitz, ktorá preteká stredom mesta.

Najvýznamnejšou miestnou pamiatkou je Norimberský hrad, ktorý spolu s hradbami obkolesuje historické centrum mesta. Prvá zmienka o hrade pochádza z roku 1050, bol sídlom všetkých cisárov Svätej rímskej ríše.

Letisko Norimberg sa nachádza iba 5 km od centra mesta, je druhým najvyťaženejším letiskom v oblasti Bavorska. Využívajú ho aj niektoré nízkonákladové aerolínie. Letenky do Norimbergu sa tak dajú zakúpiť za pomerne výhodnú cenu.

Tip pre rodiny s deťmi – navštívte ZOO a delfinárium v Norimbergu.

Ak sa chystáte navštíviť Norimberg, okrem letenky môže byť záťažou na Vašu peňaženku aj ubytovanie. Rezervačný systém uvádza, že priemerná cena za ubytovanie v Norimbergu pre dvoch je 180€/noc.

V skutočnosti sa tu však dá zohnať kvalitné ubytovanie za férovú cenu. V tomto článku ponúkame niekoľko tipov.

Medzi populárne miestne hotely patrí NH Nürnberg City. 4 hviezdičky, poloha v centre mesta, pozitívne hodnotenia návštevníkov. Klimatizované a odhlučnené izby sú zariadené štýlovým nábytkom, samozrejmosťou je TV a vlastná kúpeľňa. Pre hotelových hostí je prichystaný relax v podobe kúpeľného centra, kde si môžu užiť saunu, parnú miestnosť a dobre vybavenú posilňovňu. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Cena už od 85€/noc.

Promo video o Norimbergu

Za rovnakú cenu sa môžete ubytovať aj v Park Inn by Radisson Nürnberg. Hotel má tiež 4 hviezdičky a polohu v centre mesta. Historické centrum mesta je vzdialené iba 200 metrov.

Lacné ubytovanie v Norimbergu ponúkajú menšie penzióny. Oplatí sa aj pobyt v trojhviezdičkových hoteloch, kde sa cena za noc pre dvoch pohybuje okolo 50€/noc.

Takýmto hotelom je napríklad Atlantic Meistereck. Poloha v centre, veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu – stanica metra a železnice je vzdialená len pár krokov. Bezplatné Wi-Fi a taktiež bezplatné telefonáty do USA a Európy. Výhodou je tiež bezplatné parkovanie a rôzne nápoje.

Ak si chcete dopriať luxus, jednou z možností pobytu je Sheraton Carlton Nuernberg. Prvotriedny päťhviezdičkový hotel, poloha v starom meste. Rozsiahle a veľmi pohodlné izby s extra veľkými posteľami. Hostia môžu navštíviť wellness a fitness centrum. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Cena dvojlôžkovej izby sa pohybuje od 179€/noc.

V Norimbergu sa zvyknú konať rôzne medzinárodné veľtrhy a výstavy, napríklad Medzinárodný veľtrh hračiek. Počas týchto akcií môžu byť niektoré hotely plné, preto odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred.

1340299_nuremberg

Objednať ubytovanie v Norimbergu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Ahoj,Zháňam lacné ubytko,izba ,malý butik,podkrovie…Zn.sukromie-trošku.. v Nürnbergu,pracujem tu..
    (Nemčina..snažím sa ale zatiaľ nič moc…hm ) vďaka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *