Nitra

Publikované apr 28, 2013 v kategórii Slovensko

Nitra

Najstaršie a jedno z najväčších miest na Slovensku. Veľký historický význam, najmä počas obdobia Veľkej Moravy. Tečie tu rieka Nitra (dosť znečistená), nad mestom sa týči vrch Zobor.

Medzi navštevované pamiatky patrí napríklad Nitriansky hrad. V roku 1271 ho poškodil masívny požiar, počas nasledujúcich storočí ho prebudovali až do súčasnej barokovej podoby.

V meste nájdete aj viacero kostolov a múzeí. Centrom vzdelania sú 2 vysoké školy – Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita.

Ponuka ubytovania v Nitre je dostatočná. Cez rezervačný systém sa dá „booknuť“ momentálne 23 hotelov, ktorých kvalita a cena je väčšinou priaznivá.

Ako najlepší hotel v Nitre sa zvykne označovať Hotel Zlatý Kľúčik. 4 hviezdičky. Nachádza sa na vrchu Zobor, z ktorého je veľmi pekný výhľad na celú Nitru. Hotel a izby sú vynikajúco zariadené, všetky sú samozrejme klimatizované. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku. Počas pobytu môžete zdarma navštíviť wellness zariadenie alebo posilňovňu. Výnimočne dobré raňajky. Výborné hodnotenia od zákazníkov, profesionálny personál. Zlatý Kľúčik bol svojho času známy svojou kvalitnou reštauráciou, ktorá však v poslednej dobe podľa niektorých hodnotení mierne upadla. Za noc pre dvoch zaplatíte v akcii od 65€ (raňajky v cene). Radšej rezervovať dopredu, hotel býva často vypredaný.

V historickom centre Nitry sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Evis. Výborná poloha, moderné zariadenie, krásny výhľad napríklad na Nitriansky hrad. V bezprostrednej blízkosti sú obchody, bary. Chýba hotelová reštaurácia, veľa sa ich však nachádza v okolí. Námestie je vzdialené niekoľko desiatok metrov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za izbu pre dvoch dospelých s prístelkou pre dieťa zaplatíte len 39€.

Kvalitnejším nitrianskym hotelom je Hotel River. 4 hviezdičky, pár stoviek metrov od Starého mesta. Návštevníkov určite poteší wellness centrum, ktoré má okrem iného aj vyhrievaný krytý bazén a fínsku saunu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nikdy som tu nebol ubytovaný, zvyknem však navštevovať hotelovú reštauráciu – jedna z najlepších reštaurácii v Nitre, kvalitné a chutné jedlá, snaživý a priateľský personál. Odporúčam. Hotel má veľmi dobré recenzie. Za noc pre dvoch zaplatíte od 60€ (raňajky v cene).

Promo video o Nitre

Nitra nemá príliš rozvinutý cestovný ruch a z tohto dôvodu nepotrebuje veľké množstvo hotelov. Turisti sem chodia najmä počas rôznych podujatí na výstavisku Agrokomplex – medzi najväčšie patrí výstava nábytku, Gardenia, výstava psov a hlavne Autosalón Nitra, ktorého kvalita a popularita však v posledných rokoch prudko klesá. Počas týchto výstav a väčších akcií môže byť problém zohnať ubytovanie vo viacerých hoteloch – treba rezervovať dostatočne vopred.

Mesto nemá žiadny päťhviezdičkový hotel.

Veľmi lacné ubytovanie ponúka Hotel Nitra. nevýhodná lokalita – nachádza sa mimo centra, vo vzdialenosti približne 5 km. Jednoduché zariadenie. Ubytovanie pre dvoch už od 25€/noc. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené raňajky (3€).

Ďalšie ubytovanie z kategórie „veľmi lacné“ poskytuje ubytovňa na Čajkovského ulici. Veľká nemoderná budova, jednoduché zariadenie, nízke ceny. Rýchle prihlásenie a odhlásenie, nepretržitá recepcia. Nemal som problém ubytovať sa tu o štvrtej ráno, prespal som a odišiel. Dá sa zjednať cena. Výhodné aj pre študentov a ľudí ktorí hľadajú dlhodobé ubytovanie v Nitre – už od 70€/mesiac.

Priamo v centre Nitry sa nachádza štvorhviezdičkový Hotel Comfort. Moderný interiér. Súčasťou sú vírivky, sauny, posilňovňa. Vyhradené parkovacie miesta pre návštevníkov hotela. Navštívil som hotelovú kaviareň Café Comfort – príjemný podnik a milý personál. Dvojlôžkové izby od 66€ (raňajky v cene).

V pokojnej lokalite na okraji mesta v časti Čermáň nájdete Hotel Auto Jas. Dobrá poloha hneď pri výjazde z diaľnice. Výstavisko Agrokomplex je vo vzdialenosti necelých 3 km. Celý komplex má veľmi príjemnú atmosféru, najmä v lete. Wi-Fi pripojenie zdarma, taktiež veľké bezplatné hotelové parkovisko. Klimatizované izby majú okrem iného televízie s plochou obrazovkou. Pred hotelom Vám poskytnú aktívny oddych tenisové kurty, vnútri zase nájdete relax v podobe sauny. V hoteli som si bol niekoľkokrát zahrať bowling a najesť sa v hotelovej reštaurácii. Za izbu 2+1 zaplatíte len 47€ (raňajky v cene).

529574_3811689190060_1765018299_n

Objednať ubytovanie v Nitre!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. zaskočilo ma že nitra má takéto pekné video.. klobúk dolu

  2. ešte Hotel Atrium, 3 hviezdičky, v centre na pešej zóne.. je v ňom aj celkom fajn reštaurácia

  3. ak chcete ist na vylet v okoli nitry, tak skuste napr. drazovsky kostolik, velmi prijemny pocas letnych mesiacov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *