Nin

Publikované aug 8, 2013 v kategórii Chorvátsko

Nin

Malé poľnohospodárske a prímorské mestečko na západe Chorvátska. Nin sa nachádza 16 km od Zadaru, kedysi slúžil aj ako kráľovské mesto. Z tohto dôvodu sa tu zachovali rôzne historické pamiatky.

Kostol sv. Kríža z 11. storočia sa nachádza v blízkosti mesta, kde kedysi pravdepodobne stál kráľovský palác. Z dôvodu malej veľkosti je prezývaný aj ako „najmenšia katedrála Európy“. V Nine a okolí sa nachádzajú aj ďalšie staršie náboženské stavby.

Každý rok sa počas júla koná „ninska šokolijada“. Táto slávnosť je zároveň o súťažou o najchutnejší „šokol“, čo je pokrm zo sušenej bravčovej krkovičky.

Väčšina turistov sem však nechodí kvôli pamiatkam. Najväčším lákadlom sú miestne pláže. V meste a jeho okolí sa nachádzajú piesočnaté pláže s plynulým vstupom do mora, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Na niektorých sa vyskytuje aj liečivé bahno s názvom peloid. Najznámejšia je Kraljičina plaža (Pláž kráľovnej), ktorá je dlhá až 5 km.

V spomínanom meste Zadar sa nachádza aj najbližšie letisko, ktoré sa využíva najmä počas letnej sezóny. Premávajú sem prevažne nízkonákladové aerolínie, letenky sa tak dajú zakúpiť za výhodnú cenu.

Ak si plánujete dovolenku v Nine, okrem leteniek budete potrebovať aj ubytovanie. Rezervačný systém ponúka viacero rôznych možností ubytovania v tomto mestečku. Pokiaľ by Vám žiadne z miestnych zariadení nevyhovovalo, môžete sa ubytovať niekde v okolí, napríklad v Zadare. V blízkom Zatone sa taktiež nachádza väčší ubytovací komplex.

Zábery z Ninu

Len 60 metrov od pláže sa nachádza štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Sarita. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a terasu (prípadne balkón) s výhľadom na okolie. Ich súčasťou sú extra dlhé postele, ktoré Vám zabezpečia maximálne pohodlie počas spánku. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Ochotný personál vie na vyžiadanie zabezpečiť dopravu na letisko. Apartmány majú pozitívne hodnotenia od návštevníkov. Izba pre dvoch dospelých a dieťa stojí od 78€.

Príjemný pobyt môžete zažiť aj v Apartments Marinović. 3 hviezdičky, pozitívne ohlasy hostí. Veľmi snaživí a ochotní majitelia. Apartmány majú výbornú polohu. Pláž je vzdialená len 30 metrov, historické centrum mesta je vo vzdialenosti 300 metrov. Apartmány sú zariadené vo svetlých farbách, súčasťou je vlastná kúpeľňa, kuchyňa a balkón. V blízkosti sa nachádza obchod s potravinami a reštaurácia. Zariadenie obklopuje kvetinová záhrada, v ktorej je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Cena apartmánu pre tri osoby sa pohybuje od 81€/noc.

Máte skúsenosti s hotelmi a apartmánmi v Nine? Neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti do komentárov nižšie.

images

Objednať ubytovanie v Nine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Hľadám ubytovanie v Nine za dobrú cenu. V Nine sme boli s rodinou dva krát a chceme sa tam vrátiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *