Nikózia

Publikované júl 5, 2013 v kategórii Cyprus

Nikózia

Najväčšie a hlavné mesto Cypru. Veľkou zaujímavosťou je fakt, že Nikózia je rozdelená na 2 časti – grécku a tureckú. Je tak jediným rozdeleným hlavným mestom na svete. Rozdelenie platí od roku 1974.

Nikózia sa nachádza v centrálnej časti Cypru, blízko ústia rieky Pedieos. Podľa príjmu na osobu (per capita) sa radí medzi najbohatšie mestá sveta.

Na Cyprus mieri každý rok (a hlavne počas letnej sezóny) množstvo dovolenkárov, tí sa však zväčša na Nikózii neubytujú. Dôvodom je najmä vzdialenosť od mora (minimálne 30 km).

Kvôli napätým náboženským vzťahom, ktoré pretrvávajú dodnes, sa tu nezachovalo ani moc pamiatok z dávnych dôb. Na ostrove sa počas histórie striedal vplyv kresťanstva a islamu.

Zábery z Nikózie

Letisko v Nikózii je od roku 1974 zatvorené. Najvyužívanejším letiskom na Cypre je letisko v Larnake, ktoré je od Nikózie vzdialené asi 50 km. Premávajú sem aj nízkonákladové spoločnosti.

Ak hľadáte ubytovanie v Nikózii, odporúčame uskutočniť pohodlnú rezerváciu cez rezervačný systém. Ten má momentálne v ponuke niekoľko desiatok ubytovacích zariadení v tomto meste.

Jedným z najlepšie hodnotených hotelov je Asty Hotel. Má len 2 hviezdičky, napriek tomu dostáva od svojich hostí vynikajúce recenzie, v ktorých okrem iného chvália najmä veľmi priateľský personál. Centrum mesta je vzdialené 3 km (15 minút chôdze), premáva sem aj pravidelná kyvadlová doprava. Po meste sa môžete premávať aj bicyklom, hotel poskytuje bezplatnú požičovňu. Izby sú priestranné a pohodlné, niektoré majú vlastný balkón s výhľadom na mesto. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je taktiež bezplatné. Raňajky sú v cene pobytu. Noc pre dvoch stojí od 65€.

Výbornú polohu v centre mesta a pozitívne hodnotenia má aj trojhviezdičkový Centrum Hotel – City Center. V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú banky a múzeá, vďaka blízkej autobusovej stanici má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu. Hotel poskytuje elegantné a príjemné ubytovanie v priestranných izbách, ktoré sú samozrejme klimatizované. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Raňajky sú v cene pobytu, počas priaznivého počasia sa podávajú na vonkajšej terase. Za dvojlôžkovú izbu si zaplatíte od 72€.

O svoje skúsenosti s hotelmi v Nikózii sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

868997_opposition

Objednať ubytovanie v Nikózii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *