New York

Publikované apr 18, 2013 v kategórii USA

New York

New York patrí medzi mestá, ktoré by chcel takmer každý z nás aspoň raz v živote navštíviť. Časy kedy stáli letenky do tejto metropoly obrovské sumy sú už dávno preč. Dnes zoženiete spiatočnú letenku do New Yorku za pár stoviek eur a to dokonca aj na priame spojenie bez prestupov. Letecké spoločnosti navyše stále ponúkajú rôzne akcie na lety do tohto mesta za perfektné ceny. Tým pádom sa sa stupňuje jeho atraktivita v očiach turistov a čoraz viac ich uvažuje o splnení svojho cestovateľského sna.

Okrem letenky je však výrazne nákladnou položkou aj ubytovanie. Čo sa týka hotelov, v New Yorku patria medzi najdrahšie. Ak sa chystáte na výlet vo dvojici, za noc zaplatíte priemerne 240€. To však neznamená, že tu nenájdete aj hotely za priaznivejšie ceny.

Ak chcete na ubytovaní ušetriť a uspokojíte sa s nižšou kvalitou, New World Hotel na Manhattane môže byť riešením. Nájdete ho v Čínskej štvrti, v blízkosti sú zástavky metra. Do známeho Central Parku sa dostanete za 25 minút jazdy metrom. Na izbách je TV a Wi-Fi pripojenie. Chýba výťah, na izbách chýbajú okná, škaredé prostredie a kúpeľne (spoločné). Izby sú veľmi malé. Hotel nemá príliš pozitívne hodnotenia. Cena je od 50€ pre 2 osoby na noc.

Lacné ubytovanie v New Yorku ponúka aj komplex siedmich apartmánov Seven Days Suites v Brooklyne. 3 hviezdičky, výhodná cena. Dobré vybavenie izieb – WiFi, TV, kúpeľňa, plne vybavená kuchynka. Stanice metra sú vzdialené 10 minút chôdze. Čisté prostredie a prevažne pozitívne hodnotenia zákazníkov. Veľmi dobrý pomer cena/kvalita. Za noc v 2+1 apartmáne zaplatíte už od 75€.

Video prázdneho New Yorku

Ak si chcete vybrať niečo kvalitnejšie a luxusnejšie, odporúčame Soho Grand Hotel. 4 hviezdičky, vynikajúca poloha vo štvrti SoHo. Moderné izby s výhľadom na New York sú vybavené napríklad televíziou, DVD prehrávačom, samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet cez Wi-Fi. Občerstviť sa môžete v niekoľkých reštauráciách a baroch, počas celého dňa môžete zavítať do posilňovne. Hotel ponúka služby concierge – v preklade komorník. Pomáha návštevníkom hotela napríklad hľadať reštaurácie a zaujímavé miesta v okolí, alebo zariaďuje rutinné činnosti ako zavolanie taxíka. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 250€.

Medzi kvalitnejšie hotely za dobrú cenu by sme mohli zaradiť aj Best Western Bowery Hanbee Hotel – nachádza sa v centre Manhattanu v blízkosti stanice metra Grand Street. Izby sú kvalitne vybavené, hodnotenia návštevníkov sú pozitívne. Rýchle a spoľahlivé výťahy. Pohodlné veľké izby. Mierne hlučná klimatizácia. Za izbu si zaplatíte od 200€ (2 osoby, raňajky v cene). Pri rezervácii však môžete naraziť aj na zľavy až do 50%, treba byť v správnom čase na správnom mieste.

Všetky spomínané hotely si môžete zarezervovať cez najväčší rezervačný systém ubytovania. Ceny sa menia v závislosti od sezóny a obsadenosti izieb.

Navštívili ste New York? Napíšte nám do komentárov Vaše skúsenosti s ubytovaním.
1389190_new_york

Objednať ubytovanie v New Yorku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. neviete o nejakych lacnych letenkach do usa idealne new york? chystame sa koncom juna 2013

  2. odkial sa najviac oplati letiet do NY? kde sa prestupuje?

  3. neviete od koľkých rokov sa môžem ubytovať v hoteli v new yorku? mám 18 a neviem či je to možné od 18 alebo až od 21.. díky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *