Príjemné počasie a menšie pláže v Nerezine

Publikované apr 27, 2014 v kategórii Chorvátsko

Príjemné počasie a menšie pláže v Nerezine

Prístavná obec Nerezine leží na východnom pobreží Lošinju a patrí medzi hŕstku známejších letovísk na tomto ostrove. Má dobré napojenie na ostrovnú komunikáciu. V blízkosti 5 km je most, ktorý spája Lošinj s ostrovom Cres.

Nad mestom sa týči horský masív Osoršćica s najvyšším vrchom Televrina (589 metrov nad morom). Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je prevažne poľnohospodárstvo a rybolov, rozvíja sa aj cestovný ruch.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Prvou významnejšou stavbou v obci bol vraj františkánsky kláštor zo začiatku 16. storočia. To však nemusí byť pravda, keďže tu podľa gréckych mýtov kedysi stál chrám zasvätený bohyni Artemis. Renesančná kláštorná zvonica je o 100 rokov mladšia, obdivovať tu môžete aj cenný oltár. V blízkosti Nerezine je obranná veža zo 16. storočia.

Potápanie v Nerezine

Vhodným miestom na výlet je výstup na spomínaný vrch Televrina. Priamo z Nerezine vedie udržiavaný horský chodník, ktorým sa dostanete až na vrchol. Cesta pešo trvá 2-3 hodiny, dá sa absolvovať aj na bicykli. V podstate ide o starú pútnu cestu, ktorú veriaci už stáročia využívajú na púť ku kostolíku svätého Mikuláša (patrón námorníkov a pútnikov).

Kúpanie a pláže

Väčšinu dovolenkárov nezaujímajú pamiatky, v prvom rade ich lákajú najmä pláže. Nerezine má 1300 slnečných hodín ročne, väčšinu roka je tu bezvetrie a teplota nikdy neklesá pod nulu. Nie sú tu žiadne veľké promenády, iba menšie a pokojné pláže (napríklad pri kempe Rapoća) s bohatou vegetáciou. Najznámejšia je blízka pláž Ridimuntak, 500 metrov od centra leží pláž Galboka. Je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi.

Kde sa oplatí ubytovať?

Ubytovať sa môžete v apartmánoch v súkromí, k dispozícii sú však aj hotely. Na úpätí Osoršćice je situovaný trojhviezdičkový Hotel Manora. Poloha 500 metrov od pláže, výborné hodnotenia. Hostia môžu využívať saunu a vonkajší bazén, k dispozícii sú aj rôzne relaxačné procedúry (masáže). Súčasťou hotela je reštaurácia s medzinárodnými špecialitami. V cene pobytu sú raňajky (alebo polpenzia), samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. Ubytovacie jednotky sú klimatizované, priestranné, odhlučnené a moderne zariadené. Vďaka panoramatickým oknám si môžete vychutnať výhľad na more a hory. Maximálne pohodlný spánok zabezpečujú extra veľké postele. Povinnou výbavou je aj TV, kúpeľňa so sušičom vlasov, rýchlovarná kanvica a trezor. Aktuálne ceny a recenzie predošlých hotelových hostí si môžete ľahko zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

Predošlí návštevníci boli spokojní aj s trojhviezdičkovým Hotel Televrin, ktorý sa nachádza pri prístave. More je v blízkosti 100 metrov. Sídli v starej budove, ktorá prešla rekonštrukciou. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované izby majú vlastný balkón, kúpeľňu a TV. Pre zobrazenie možností rezervácie kliknite na názov hotela.

uvalagalboka

Objednať ubytovanie v Nerezine!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *