Murcia

Publikované máj 20, 2013 v kategórii Španielsko

Murcia

Jedno z najväčších miest v Španielsku. Murcia sa rozkladá na rieke Segura, počasie sa vyznačuje horúcimi letami a miernymi zimami. Slnko svieti 315 dní v roku a takmer vôbec tu neprší.

Jedným zo symbolov Murcie je Plaza de Flores (Kvetinové námestie). Oplatí sa navštíviť aj miestnu katedrálu, ktorej základy boli postavené už v 14. storočí.

Len málokto odolá a neochutná miestne víno. Vďaka priaznivej klíme tu trvá vinobranie od augusta do novembra. Vinári sú spokojní, lebo majú na spracovanie hrozna viac času a odráža sa to aj na vysokej kvalite vína. Prevažuje červené víno, nechýba však ani biele a ružové.

Letisko Murcia-San Javier sa nachádza 27 km od Murcie, využívajú ho aj nízkonákladovky. Niektorí turisti priletia na letisko v meste Alicante, ktoré je od Murcie vzdialené 70 km.

Promo video o Murcii

Rezervačný systém ponúka desiatky rôznych možností pre ubytovanie v Murcii. Jedným zo známych miestnych hotelov je napríklad Silken Siete Coronas. 4 hviezdičky, kvalitné hodnotenia. Poloha v centre mesta, 5 minút chôdze od katedrály. Izby sú priestranné, moderné a klimatizované. Dostupné je bezplatné Wi-Fi pripojenie. V hotelovej reštaurácii pripravujú stredomorské špeciality z čerstvých sezónnych potravín. Bezplatne si môžete požičať bicykel a preskúmať okolie, požičovňa áut je taktiež k dispozícii. Ochotný personál poradí aké miesta sa oplatí navštíviť. Letisko je vzdialené 50 minút jazdy. Nocľah pre 2 osoby sa dá rezervovať už od 70€.

Kvalitné a lacné ubytovanie v Murcii nájdete napríklad v trojhviezdičkovom hoteli Zenit Murcia. Je jedným z najlepšie hodnotených miestnych hotelov, nájdete ho hneď pri Kvetinovom námestí. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Na raňajkách si môžete pochutnať v hotelovej reštaurácii Fuensanta. Bezplatné Wi-Fi, hotelu chýba parkovisko. Dvojlôžková izba stojí od 49€/noc.

Ak hľadáte výhodné ubytovanie v blízkosti letiska San Javier, skúste dvojhviezdičkový Hotel Trabuco. Je od neho vzdialený 2 km. Vo vzdialenosti 500 metrov sa nachádza pláž Santiago de la Ribera. Izby sú klimatizované a majú vlastné kúpeľne. V hotelovej reštaurácii si môžete vychutnať raňajky, ale aj typické miestne špeciality, ako napríklad paella. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Cena za noc v izbe pre dvoch začína na 36€/noc.

194902_murcias_cathedral_tower_spai

Objednať ubytovanie v Murcii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *