Mosonmagyaróvár – kúpeľné mesto so skvelou polohou

Publikované nov 21, 2013 v kategórii Maďarsko

Mosonmagyaróvár – kúpeľné mesto so skvelou polohou

Mosonmagyaróvár v severozápadnej časti Maďarska sa niekedy nazýva aj Mošoň. V roku 1939 vznikol práve spojením mesta Moson a Magyaróvár.

Mesto láka turistov na kúpele a termálne kúpalisko, ťaží najmä z perfektnej polohy. V blízkosti sú hranice so Slovenskom a Rakúskom, pomerne dostupné je aj z Česka.

Termálne kúpele Flexum

Kúpele v Mosonmagyaróvári sa nachádzajú v zelenej prírodnej oblasti v centre mesta. Využívajú termálny prameň, ktorého voda je označená ako liečivá. Patrí dokonca medzi 5 najúčinnejších liečivých vôd v Európe. Obsahuje veľké množstvo rozpustných solí, má veľmi dobré výsledky v oblasti liečby chorôb pohybového ústrojenstva.

Zábery z mesta

Bazény v areáli kúpeľov sú okrem liečby vhodné aj na rekreáciu, nájdete tu napríklad klasické plavecké bazény a wellness zážitkové bazény. Okrem nich sú k dispozícii rôzne liečebné a relaxačné procedúry, medzi ktoré patrí napríklad masáž prúdom vody, galvanické kúpele a zábaly.

Historické pamiatky Mosonmagyaróváru

Hrad Óvár púta najväčšiu pozornosť spomedzi miestnych pamätihodností. Postavený bol v 13. storočí, do barokovej podoby bol prestavaný v priebehu 17. storočia. Verejnosť môže hrad navštíviť počas pracovných dní od 7:30 do 18:00.

Tipy na ubytovanie

Hotely a penzióny poskytujúce ubytovanie v Mosonmagyaróvári si môžete „booknuť“ cez online rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke dostatok kvalitných ubytovacích zariadení.

Medzi obľúbené hotely patrí napríklad trojhviezdičkový Nimród Hotel és Ètterem. Stojí hneď vedľa autobusovej stanice, vďaka čomu má vynikajúce napojenie na verejnú dopravu. Do centra mesta sa dostanete za pár minút chôdze. Súčasťou izieb je vlastný balkón, TV a kúpeľňa. Parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku a Wi-Fi pripojenie sú bezplatné, raňajky sú spoplatnené. Počas dňa sa dá stravovať v štýlovej hotelovej reštaurácii, kde sa pripravujú najmä tradičné maďarské jedlá. Noc pre dvoch stojí od 34€.

Pomerne lacné ubytovanie poskytuje aj dvojhviezdičkový penzión Lunczer Vendégház, ktorý patrí medzi zariadenia s najlepšími hodnoteniami od hostí. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV, vlastná kúpeľňa, chladnička a balkón. Penzión obklopuje záhrada, kde sa dá v priaznivom počasí grilovať. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Izba pre dvoch sa dá rezervovať už od 30€/noc.

mosonmagyarovar_nepumoki_szent_janos_plebaniatemplom_2011_oktober_09en_1272313_9456

Objednať ubytovanie v Mosonmagyaróvári!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *