Moskva

Publikované apr 14, 2013 v kategórii Rusko

Moskva

Tak ako každé väčšie mesto, aj Moskva ponúka ubytovanie v rôznych cenových hladinách. Nájdete tu najlacnejšie hostely, ale aj najdrahšie luxusné hotely. Tisícky ubytovacích zariadení zaručujú, že si určite vyberiete podľa svojich predstáv.

Moskva má veľmi rozvinutý cestovný ruch – je najväčšie mesto v Európe. Hlavné mesto najväčšej krajiny sveta. Silný historický význam, hospodárske a kultúrne centrum. 60 univerzít, obrovské množstvo pamiatok – múzeá, kostoly, galérie, divadlá.

V dnešnej dobe si hotely v Moskve turisti rezervujú najčastejšie cez internet. Je to tak najjednoduchšie, môžete si prezrieť veľké množstvo ponúk a vybrať tú najvhodnejšiu. Ak sa rozhodnete rezerváciu zrušiť, dajte si pozor, či daný hotel ponúka bezplatné storno, alebo si účtuje stornovací poplatok (ktorý môže byť dosť vysoký, hlavne keď sa rozhodnete zrušiť pobyt tesne pred plánovaným termínom). Obrovskou výhodou internetu sú recenzie a hodnotenia návštevníkov – každý návštevník môže k hotelu vyjadriť svoj názor, podeliť sa o skúsenosti, ohodnotiť hotel. Určite si prečítajte hodnotenia k hotelu, kde sa chcete ubytovať – veľmi Vám to pomôže.

Medzi hotely s výborným hodnotením patrí päťhviezdičkový Russo-Balt Hotel. Historická budova z 19. storočia v širšom centre Moskvy, pár desiatok metrov od stanice metra Arbatskaya. 40 minút jazdy od moskovského letiska Sheremetievo (hotel vie pre návštevníkov zabezpečiť dopravu). Pekné, čisté a moderne zariadené izby. Samozrejmosťou je Wi-Fi pripojenie a parkovanie zdarma. Na raňajky si môžete pochutnať na dobrotách z miestnej farmy. Za noc pre 2 osoby však zaplatíte od 350€ (raňajky v cene).

Video o Moskve

Nie každý si však môže dovoliť platiť takú sumu za nocľah a preto existuje lacné ubytovanie v Moskve, ktoré ponúkajú prevažne hostely. Za lôžko v zdieľanej nocľahárni zaplatíte už od 10€. Ak si chcete dopriať súkromie v samostatnej izbe, ceny sa pohybujú väčšinou od 30€ pre 2 osoby v lacnejších hosteloch. Nezabudnite však, že v nich zvyknú požadovať platbu v domácej mene – v rubľoch.

Hľadáte v Moskve ubytovanie na jednu noc? Pre turistov tohto typu sú určené B&B (bed and breakfast) a lacnejšie zariadenia. Je ním napríklad Russian Dream v centre Moskvy. Klimatizované izby, niektoré majú aj TV. Na chodbe sa nachádzajú zdieľané kúpeľne. Na izbách nájdete aj kompletne vybavené kuchynky. Ak si nechcete variť, v okolí môžete navštíviť rôzne reštaurácie. Hotel sa môže pochváliť veľmi dobrými hodnoteniami návštevníkov, dvojlôžkovú izbu tu zoženiete už od 37€/noc. Veľmi výhodná ponuka.

Mnohí ľudia navštevujú Moskvu kvôli hudobným podujatiam, pracovným cestám, alebo napríklad športovým (prevažne futbalovým) zápasom. Takýmto návštevníkom Moskvy vyhovuje ubytovanie v blízkosti letiska. Nachádzajú sa tu 4 letiská, najväčšie z nich je Domodedovo a Sheremetievo. 20 minút jazdy od Domodedova sa nachádza napríklad VashOtel – Orekhovo Hotel. Tri hviezdičky a priemerná kvalita za výhodnú cenu. V blízkosti stanica metra. Krásny výhľad, dobre vybavené ubytovacie jednotky. Raňajky z európskej alebo domácej ruskej kuchyne sa podávajú v reštaurácii hotela. Nevýhodou sú zdieľané kúpeľne. S personálom je niekedy problém dohovoriť sa v angličtine. Za izbu pre dvoch zaplatíte od 90€.

Ak chcete ušetriť ale byť ubytovaný v kvalitnom hoteli s dobrými službami, môžete skúsiť počkať na last minute ponuky a rezervovať si hotel na poslednú chvíľu. Hotely uprednostňujú plnú resp. čo najväčšiu obsadenosť a preto zvyknú na pobyty na poslednú chvíľu dávať veľké zľavy. Je to tak výhodné pre všetkých – hotel zarobí (síce menej než pri bežnej cene) a Vy si vychutnáte pobyt za super cenu.

1145486_tower_of_moscow_kremlin

Objednať ubytovanie v Moskve!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. viete poradit lacne letenky do moskvy? na ktore najblizsie letisko tam lieta ryanair?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *