Overené tipy na ubytovanie v obci Mönichkirchen

Publikované sep 13, 2014 v kategórii Rakúsko

Overené tipy na ubytovanie v obci Mönichkirchen

Oblasť Dolného Rakúska ponúka v letnom i zimnom období rôzne turistické atrakcie, ktoré vďaka pomerne blízkej polohe lákajú aj návštevníkov zo Slovenska. Niektorí zvyknú tráviť pobyt v obci Mönichkirchen.

Dôvodom je fakt, že si tu môžete užiť veľmi príjemnú rodinnú lyžovačku. V lete sa zas môžete vybrať na horské túry, počas ktorých pravdepodobne stretnete aj horolezcov. Na konci článku poradíme s ubytovaním.

Lyžovanie v stredisku Mönichkirchen – Mariensee

Stredisko sa rozkladá v nadmorskej výške od 870 do 1450 metrov. K dispozícii je viac ako 13 km zjazdoviek. 5 km tvoria ľahké modré, 6 km stredne ťažké červené a nechýbajú ani 2 km čiernych tratí. Väčšina sa v prípade potreby umelo zasnežuje, sezóna trvá minimálne od decembra do apríla. Okrem viacerých vlekov sa o pohodlie návštevníkov starajú aj dve najmodernejšie štvormiestne sedačkové lanovky.

Dostupné sú 2 druhy skipasov. Prvý Vás oprávňuje k lyžovaniu v stredisku Mönichkirchen – Mariensee. Niektorým však viac vyhovuje zakúpiť Wechselland Card, s ktorou môžete lyžovať aj v blízkom stredisku St. Corona am Wechsel. Cenový rozdiel je veľmi malý.

Ako som už spomínal vyššie, stredisko sa orientuje najmä na rodiny s deťmi. Pre tých najmenších je vybudovaný tzv. Kinderland s množstvom atrakcií, samozrejmosťou je aj prítomnosť lyžiarskych škôl. Popri zjazdovkách sa nachádzajú rôzne snežné bary a horské chaty s tzv. „pôžitkárskymi miestami“, ktoré slúžia na nerušený oddych v prútených kreslách s výhľadom na zasnežené okolie. Popri tom si môžete dopriať miestne špeciality, alebo sa zahriať horúcim (alebo alkoholickým) nápojom.

Tip na letnú zábavu

Tip na spoľahlivý hotel a apartmán

Pozitívne ohlasy má Hotel Thier v centre obce. Hostia môžu využívať kúpele s fínskou saunou, parným kúpeľom, vírivkou a infračervenou kabínou. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko pre ubytovaných návštevníkov. Všetky ubytovacie jednotky sú útulne a príjemne zariadené. Ich súčasťou je balkón, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a TV. Po kliknutí na názov hotela si môžete zobraziť všetky hodnotenia a aktuálne ceny.

450 metrov od zjazdoviek sa nachádza Villa Luef. Sídli v školskej budove z roku 1817, v roku 2012 prešla kompletnou rekonštrukciou. V blízkom okolí sú reštaurácie a krčmy. Nechýba bezplatné verejné parkovisko a Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Útulné apartmány majú vlastnú kúpeľňu, kompletne vybavenú kuchynku s jedálenským kútom, kúrenie a TV. Pre zobrazenie aktuálnych cien stačí kliknúť na názov vily.

99b864efaafd80a7

Objednať ubytovanie v Mönichkirchene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *