Tipy na ubytovanie a výlety v Monfalcone

Publikované jún 2, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy na ubytovanie a výlety v Monfalcone

Talianske Monfalcone je najsevernejšie letovisko Jadranského mora. Leží v Terstskom zálive, patrí medzi najväčšie mestá (podľa počtu obyvateľov) oblasti Friuli-Venezia Giulia. Obklopuje ho hora Carso.

V preklade znamená Monfalcone „orlia hora“. Napriek prímorskej polohe nepatrí medzi vyhľadávané destinácie, je však dobrým východiskovým bodom na výlety do okolia. Mesto sa špecializuje hlavne na priemysel (výroba lodí, lietadiel).

Pamätihodnosti a atrakcie

K mestu neodmysliteľne patrí stredoveká pevnosť La Rocca, ktorá dnes slúži ako sídlo paleontologického múzea. Jednou z hlavných atrakcií je Parco Tematico della Grande Guerra, ktorý pripomína park vo francúzskom Verdune. Jeho súčasťou sú napríklad originálne vojenské zákopy z 1. svetovej vojny a jaskyne, v ktorých sa vojaci ukrývali.

Tipy na výlety

Na výlet za plážami sa môžete vydať do letovísk v širšom okolí. Pekné piesočnaté pláže má napríklad Grado, ktoré je od Monfalcone vzdialené 25 km. Vo vzdialenosti 70 km leží slovinský Portorož, kde je okrem dôležitého prístavu aj umelo vytvorená pláž.

Windsurfing v Monfalcone

Spoľahlivé a overené ubytovacie zariadenia

Predošlí hostia si pochvaľujú čisté zariadenie a príjemný personál trojhviezdičkového zariadenia Ai Campi Di Marcello Hotel. Všetky recenzie nájdete po kliknutí na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Súčasťou hotela je reštaurácia, ktorá sa špecializuje na prípravu pokrmov z čerstvých rýb. Po vstupe do klimatizovaných ubytovacích jednotiek Vás zaujme elegantné zariadenie s dreveným nábytkom. Nechýba ani kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom), minibar a TV s plochou obrazovkou.

V centre mesta stojí trojhviezdičkový Hotel Excelsior. Výhodou je veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti hotela je autobusová zastávka. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na hotelovom parkovisku. Každé ráno sa podávajú raňajky, ktoré si môžete vychutnať aj na izbe. Pozostávajú z čerstvého ovocia a sladkého a slaného občerstvenia. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a TV. Kliknutím na názov hotela si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania a fotky hotela.

italian-church-1306013-m

Objednať ubytovanie v Monfalcone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *