Milna je známa výrobou lodí a cestovným ruchom

Publikované jún 28, 2014 v kategórii Chorvátsko

Milna je známa výrobou lodí a cestovným ruchom

Na západnom pobreží ostrova Brač sa nachádza menšia obec Milna, leží zhruba 20 km od známejšieho Supetaru. Jej obyvatelia sa od nepamäti živia rybolovom a turizmom, v poslednej dobe sa rozvíja aj cestovný ruch.

Milná má najlepší prírodný prístav na ostrove, premávajú sem aj trajekty. Rýchla lodná linka umožňuje spojenie so Splitom. Známa je aj vďaka výrobe menších lodí. Okrem kúpania v mori tu môžete obdivovať aj niekoľko pamiatok.

História a pamiatky

O vznik Milny sa zaslúžila rodina šľachtická rodina Cerinić, ktorá v priebehu 16. storočia postavila v blízkej obci Nerežišća mariánsky kostolík. Územie sa neskôr rozvinulo na prosperujúce obchodné a námorné stredisko, čo dokazujú aj zachovalé barokové domy lodných kapitánov z 18. a 19. storočia. V priebehu 17. storočia bola Milna hlavným mestom ostrova. Spomienkou na toto obdobie sú aj rôzne ďalšie sakrálne pamiatky, napríklad gotický kostol v zátoke Osibovo.

Kde sa kúpať?

Príjemné zátoky nájdete priamo v meste a blízkom okolí. Tie väčšie sa nazývajú Pasikova, Maslinova, Lučice a Osibova. Obklopuje ich borovicové lesy, more je čisté. Pláže tvoria kamienky a vďaka výhodnej polohe sú chránené pred silným vetrom. Vyhľadávajú ich aj priaznivci potápania a rybolovu, na svoje si prídu aj milovníci vodných športov.

Zábery z letoviska

Kde sa ubytovať?

Hotelové ubytovanie v Milne poskytuje trojhviezdičkový Hotel Milna, situovaný vo vzdialenosti 1 km od centra. V blízkosti je prístav, potápačské centrum a obchod. Tradičné aj medzinárodné špeciality si vychutnáte v hotelovej reštaurácii s letnou terasou, súčasťou areálu je aj bar a detské ihrisko. Ubytovaní hostia majú k dispozícii súkromnú kamienkovú pláž. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Priestranné izby majú vlastnú kúpeľňu s vaňou, balkón (väčšina ubytovacích jednotiek má výhľad na more) a TV. Väčšina izieb je klimatizovaná. Aktuálne ceny a fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Pozitívne ohlasy majú aj trojhviezdičkové Apartments Gabi s tichou polohou v centre Milny. V blízkom okolí sú reštaurácie, obchody, kaviarne a autobusová zastávka. Apartmány obklopuje záhrada s terasou, v ktorej je možné grilovať. Odporúčam prezrieť recenzie predošlých hostí, stačí kliknúť na odkaz vyššie. Všetky apartmány sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Ich súčasťou sú extra veľké pohodlné postele, kúpeľňa s vaňou, kuchynka s jedálenským kútom, práčka, obývačka s TV a jedna alebo viacero spální. Chýbať nesmie ani bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma.

milna

Objednať ubytovanie v Milne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *