Sprievodca plážami a nocľahom v letovisku Sveti Filip i Jakov

Publikované mar 14, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca plážami a nocľahom v letovisku Sveti Filip i Jakov

Hneď pri Jadranskej magistrále a v blízkosti známeho letoviska Biograd na Moru (3 km severne) sa nachádza obec Sveti Filip i Jakov, ktorá je pre dovolenkárov obľúbenou letnou destináciou.

Mnohí ho označujú ako jedno z najkrajších mestečiek na pobreží kanálu Pašman, počas histórie slúžil ako letná rezidencia šľachticov zo Zadaru (vzdialený 25 km). Okrem cestovného ruchu sa miestni obyvatelia živia aj poľnohospodárstvom.

História a pamiatky

Obec už pred vyše 3000 rokmi obývali ilýrske kmene. Zachovali sa po nich pozostatky hradieb a hrobov, ktoré sa dnes vystavujú v múzeu v Biograde na Moru. V 12. storočí sa postavil gotický kostol sv. Filipa a Jakuba, podľa ktorého bolo mestečko v 15. storočí pomenované. V 18. storočí sa prestaval do barokovej podoby. Severovýchodne od obce leží románsky kostolík Sveti Rok.

Kúpanie a ďalšie atrakcie

Najväčším magnetom na návštevníkov je pochopiteľne prímorská poloha a príjemné pláže. Tvoria ich okrúhle kamienky, majú vybetónované móla na opaľovanie. Pozvoľný vstup do mora je vhodný aj pre menšie deti, počas horúčav sa môžete schladiť v tieni okolitých borovicových lesov. V centre obce sa tiahne kilometer dlhá pláž Iza Banja. Vďaka kvalitným službám a skvelým podmienkam na kúpanie bola ocenená modrou vlajkou.

Pláž na videu

Spoľahlivé a overené apartmány

Výborné hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Dolac. Ležia 250 metrov od najbližšej pláže a 500 metrov od centra mestečka. Zariadenie obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. V okolí je reštaurácia s tradičnými dalmátskymi špecialitami, detské ihrisko a tenisový kurt. Predošlí hostia vo svojich recenziách spomínajú srdečných majiteľov, skvelú pláž a dobré vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie si môžete zobraziť kliknutím na názov apartmánov. V celom areáli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj súkromné parkovisko. Klimatizované apartmány majú balkón alebo terasu s výhľadom na more. Povinnou výbavou je aj kuchynka, kúpeľňa a TV.

Apartmánové ubytovanie za férové ceny ponúkajú aj trojhviezdičkové Apartments Petrina, ktoré sú situované 500 metrov od centra a pláže. Obklopuje ich svieža záhrada s grilom, v blízkom okolí je autobusová zastávka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky sú priestranné a klimatizované, väčšina apartmánov má balkón s výhľadom na more. Všetky majú jednu alebo dve spálne, plne vybavenú kuchynku, kúpeľňu (niektoré apartmány majú vaňu) a TV. Možnosti rezervácie a aktuálne ceny ubytovania zobrazíte po kliknutí na predošlý odkaz.

sveti_filip_i_jakov_1

Objednať ubytovanie vo Sveti Filip i Jakov!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *