Pobrežné Fano má pekné pláže i pamätihodnosti

Publikované máj 3, 2014 v kategórii Taliansko

Pobrežné Fano má pekné pláže i pamätihodnosti

Talianske Fano je tretím najväčším mestom v regióne Marche. Leží na pobreží Jadranského mora, vďaka čomu je počas leta vyhľadávanou destináciou. Okrem pláží ponúka svojim návštevníkom aj prehliadku historických pamiatok.

V minulosti tu žil hojný počet námorníkov a rybárov, Fano bolo svojho času najväčšou rímskou kolóniou na pobreží Jadranu. Ak uvítate tipy na overené a spoľahlivé ubytovacie zariadenia, nájdete ich na konci článku.

Podmienky na kúpanie

Každý dovolenkár sa najviac teší na pláže. Vo Fane ich nájdete dve. Tá obľúbenejšia má názov Lido a je tvorená jemným pieskom. Pláž Sassonia je zase z jemného štrku. Desiatky kilometrov ďalších pláží ponúkajú okolité letoviská. Väčšina častí je poctivo udržiavaná a platená, dajú sa však nájsť aj verejné úseky.

Adrenalínový zážitok z Fana

Tipy na pamiatky

Prvé zmienky o Fane pochádzajú z čias pred Kristom, keď ho ešte svet poznal pod názvom Fanum Fortunae. Našli sa v zápisníku slávneho Julia Caesara. Ten tu nechal vybudovať hradby, ktorých pozostatky sa zachovali až do dnešných čias. Rovnako sa zachoval aj oblúk Arco d´Augusto, postavený za vlády cisára Augusta v 2. storočí. Je najvýznamnejšou pamiatkou mesta. Zo stredovekých pamiatok púta najväčšiu pozornosť pevnosť Rocca Malatestiana, ktorá však bola čiastočne zničená bombardovaním počas druhej svetovej vojny. Návštevníci mesta by si nemali nechať ujsť ani katedrálu Santa Maria Assunta. Románsku stavbu z 12. storočia taktiež poznačila vojna, počas ktorej bola zničená veža kostola (neskôr však bola obnovená).

Ako vybrať ubytovanie?

Vzhľadom na veľkosť mesta sa tu nenachádza dostatočné množstvo ubytovacích zariadení. Tým pádom sú ceny miestnych hotelov ľahko nadpriemerné, ušetriť však môžete napríklad pri rezervácii ubytovania v dostatočnom predstihu. Pozitívne ohlasy má napríklad trojhviezdičkový Hotel Amelia, ktorého veľkou výhodou je poloha priamo na spomínanej pláži Lido. Dôležité pamiatky sú v pešej dostupnosti, do historického centra sa dostanete za 10 minút chôdze. Recenzie predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a bezplatné parkovisko v blízkosti hotela. Klimatizované izby sú jednoducho a útulne zariadené, povinnou súčasťou je však TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa.

V romantickej budove paláca zo začiatku 18. storočia leží štvorhviezdičkové zariadenie Villa Rinalducci. Elegantné zariadenie, veľmi pozitívne recenzie predchádzajúcich hostí (zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie). Nevýhodou je vzdialenosť 5 km od historického centra a pláží, zariadenie je však obklopené vlastným bazénom a nádhernými záhradami. Ak cestujete do Fana autom, odporúčame sa ubytovať práve tu. Každé ráno sa podávajú bohaté bufetové raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Súčasťou izieb je patio s výhľadom, klimatizácia, kúpeľňa a TV. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku a jedálenský kút.

43463317

Objednať ubytovanie vo Fane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *