Mannheim

Publikované jún 29, 2013 v kategórii Nemecko

Mannheim

Mesto na juhozápade Nemecka. Mannheim leží medzi riekami Rýn a Neckar. Od iných nemeckých miest sa odlišuje tým, že všetky jeho ulice sú postavené v mriežkovanom vzore, čím si vyslúžil prezývku „mesto štvorcov“.

Väčšia časť mesta sa počas druhej svetovej vojny nevyhla bombardovaniu. Väčšina pamiatok sa však zachovala a turistom nič nebráni v ich návšteve.

Rekreáciu poskytuje viacero parkov, najväčším je Luisenpark, ktorý bol založený v roku 1903. Ďalším veľkým parkom je Herzogenriedpark.

Letisko Mannheim sa nachádza vyše 3 km od mesta, zvykne sa však využívať prevažne iba na vnútroštátne lety. Najbližšie veľké medzinárodné letisko sa nachádza vo Frankfurte. Od Mannheimu je vzdialené 65 km.

Krátke video o Mannheime

Jedným z najvyužívanejších hotelov v Mannheime je Best Western Plus Delta Park Hotel. 4 hviezdičky, poloha 5 minút chôdze od hlavnej stanice. Izby sú štýlové a priestranné, niektoré majú klimatizáciu. Pripojenie na internet je zdarma, parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Hodnotenia zákazníkov sú prevažne pozitívne. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 128€.

V centre mesta sa nachádza Leonardo Hotel Mannheim City Center. Pochváliť sa môže štyrmi hviezdičkami. Všetky izby sú klimatizované a moderne zariadené. Relax ponúka sauna a vnútorný bazén, zacvičiť si môžete v hotelovej posilňovni. Bohaté raňajky sú podávané vo forme bufetových stolov, počas dňa si môžete vychutnať rôzne špeciality v reštaurácii La Terrazza. Za noc pre dvoch zaplatíte od 134€.

Napriek tomu, že sú ceny za ubytovanie v Mannheime pomerne vysoké, takmer vždy sa tu dá nájsť nejaký hotel za dostupnú cenu. Odporúčame pravidelne sledovať ponuky rezervačných systémov. Ak máte skúsenosti s ubytovaním v tomto meste, neváhajte nám napísať do komentárov pod článkom.

239687_chinese_garden_mannheim

Objednať ubytovanie v Mannheime!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *