Manchester

Publikované máj 15, 2013 v kategórii Anglicko

Manchester

Centrum obchodu, kultúry, športu. Jedno z najväčších miest Anglicka. Kedysi významné priemyselné centrum, nachádzal sa tu jeden z prvých veľkých priemyselných podnikov – mnohí z Vás určite poznajú pojem „manchestrové nohavice“.

Mesto je po celom svete známe aj vďaka slávnemu futbalovému klubu Manchester United, ktorého domáce zápasy sa uskutočňujú na ihrisku Old Trafford. V meste sa však nachádza ešte niekoľko klubov.

V meste sa nachádza množstvo múzeí, galérií, divadiel. Centrum mesta je zapísané do zoznamu UNESCO. Manchesterská katedrála patrí medzi obľúbené turistické atrakcie, zvyknú sa tu konať aj hudobné koncerty, podobne ako v Royal Exchange Theatre.

Letisko Manchester patrí medzi najväčšie (podľa počtu pasažierov) v Anglicku. Nachádza sa 14 km od centra mesta. Lietajú sem aj nízkonákladovky, napríklad Ryanair.

Ak ste prišli do Manchestru napríklad za prácou a plánujete zostať dlhšie, budete potrebovať dlhodobé ubytovanie. Bežným riešením sú tzv. „zdieľané domy“ pre viac osôb. Cena za pobyt v takýchto domoch sa väčšinou pohybuje od 170₤/mesiac pre jednu osobu.

Ak sa však plánujete zdržať iba jednu, prípadne viacero nocí, zvolíte si pravdepodobne klasický hotel, alebo iné ubytovacie zariadenie. Rezervačný systém ich v tomto meste ponúka množstvo.

Promo video o Manchestri

Známym hotelom je Macdonald Manchester Hotel. 4 hviezdičky, poloha v blízkosti stanice Manchester Piccadilly. Pozitívne hodnotenia zákazníkov. Vysoko hodnotená je aj hotelová reštaurácia Signatures, kde si môžete pochutnať na špecialitách z čerstvých sezónnych surovín. Izby sú odhlučnené a klimatizované, dostupné je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie. Za nocľah zaplatíte od 124€/noc (dvojlôžková izba).

V centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Jurys Inn. V jeho bezprostrednej blízkosti je koncertná sála Bridgewater Concert Hall a kongresové centrum Manchester Central Convention Centre. Futbalový štadión Old Trafford je vo vzdialenosti 3 km. Izby sú priestranné a moderne zariadené, samozrejmosťou je plne vybavená vlastná kúpeľňa. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie, za parkovanie si taktiež musíte zaplatiť. Hotel často ponúka izby za akciové ceny, v takých prípadoch si tu môžete rezervovať dvojlôžkovú izbu Standard už od 76€/noc.

Ak chcete nájsť lacné ubytovanie v Manchestri, hľadajte hostely a penzióny. Za nízku cenu sa ubytujete aj v ibis budget Manchester Salford Quays. Toto zariadenie sa nachádza 20 minút chôdze od Old Traffordu – je vhodné napríklad v prípade, že ste do Manchestru zavítali kvôli návšteve futbalového zápasu. Do centra mesta sa taktiež dostanete pomerne rýchlo a jednoducho. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, parkovisko je taktiež spoplatnené. Každé ráno sa podávajú raňajky v štýle bufetových stolov. Za noc pre dvoch zaplatíte 42€.

Neváhajte zverejniť Vaše skúsenosti s hotelmi v Manchestri nižšie v komentároch.

127446_victorian_arcade

Objednať ubytovanie v Manchestri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *