Madrid

Publikované apr 25, 2013 v kategórii Španielsko

Madrid

Madrid je hlavné mesto Španielska, nachádza sa hlboko vo vnútrozemí tejto krajiny. Najvyššie položené hlavné mesto v Európe. Najbližšie more je vzdialené pár stoviek kilometrov – asi najväčšia nevýhoda v porovnaní s Barcelonou, ktorú práve kvôli tomuto veľa turistov uprednostní. To však nič nemení na tom, že Madrid je veľmi zaujímavé mesto a má svojim návštevníkom čo ponúknuť.

Množstvo pamiatok a významných stavieb, ako napríklad Kráľovský palác – Palacio Real. Nádherná stavba z 18. storočia. Palác je obrovský, asi 10x väčší ako Buckinghamský palác. V Madride sa konajú často významné kultúrne podujatia, veľa ľudí ho navštevuje aj kvôli športu – napríklad kvôli futbalovým zápasom klubu Real Madrid.

V čase mojej plánovanej návštevy som mal problém nájsť letenky do Madridu za dobrú cenu. Zháňal som ich však na poslednú chvíľu, aspoň viem, že v budúcnosti mám na letenky myslieť skôr. To však až tak neplatí pri ubytovaní – to nie je problém zohnať aj tesne pred príchodom a navyše za zvýhodnenú cenu.

Priemerná cena za ubytovanie pre 2 osoby je oproti ostatným blízkym metropolám veľmi nízka (chýba more) – 105€/noc. Dajú sa tu však samozrejme nájsť aj podstatne lacnejšie hostely a podstatne drahšie luxusné hotely – záleží od Vašich požiadaviek a finančných možností.

Promo video o Madride

Vynikajúcimi hodnoteniami a vysokou kvalitou za veľmi priaznivú cenu sa môže popýšiť Hotel Liabeny v centre mesta, približne 200 metrov od Puerta del Sol. Výborná poloha, v blízkosti sú známe múzeá a stanice metra. Medzinárodné letisko Barajas je od hotela vzdialené 14 kilometrov. Moderné vybavenie izieb, príjemný interiér. Za noc pre 2 osoby zaplatíte už od 100€ (bez raňajok), záleží to však dosť od sezóny a obsadenosti hotela.

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Madride, jednoznačnou voľbou sú hostely. Dá sa tu rezervovať samostatná izba, dosť časté sú však aj zdieľané izby pre viac ľudí, kde si zaplatíte za lôžko. Väčšinou sa dá vybrať či chcete spať v mužskej/ženskej, alebo zmiešanej nocľahárni.

Takýmto hostelom je napríklad Arti II. 2 hviezdičky, dobrá poloha v centre Madridu v blízkosti námestia Plaza España. Pôvodne bol určený na ubytovanie pre študentov, teraz pre širokú verejnosť. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Raňajky, obedy a večere sa podávajú za veľmi výhodné ceny (raňajky stoja len 1€). Kvalita ubytovania je adekvátna cene – za lôžko v nocľahárni zaplatíte od 8€, za samostatnú izbu pre 2 osoby len 25€.

Ak Vám vyhovuje ubytovať sa čo najbližšie k letisku Madrid-Barajas, v blízkosti 2 km sa nachádza trojhviezdičkový Avenida Barajas. Klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou, Wi-Fi, TV s plochou obrazovkou. Okrem letiska je v bezprostrednej blízkosti aj stanica metra, z ktorej sa do centra mesta dopravíte za 30 minút. Veľmi pozitívne hodnotenia. Ideálna voľba, ak hľadáte dobrý hotel v blízkosti letiska za veľmi nízku cenu. Za ubytovanie pre 2 osoby zaplatíte už od 49€.

Veľmi dobrým pomocníkom pri výbere ubytovania sú hodnotenia návštevníkov. Pri návšteve online rezervačných systémov ich nájdete pri každom hoteli dosť – sú od reálnych klientov hotela, ktorí sa po skončení pobytu cez stránku podelili so svojim hodnotením. Pri každom hoteli však vždy nájdete aspoň niekoľko negatívnych komentárov – nenechajte sa nimi odradiť. Sú typy ľudí, ktorí musia skrátka skritizovať všetko. Pokiaľ pri hoteli prevažujú pozitívne ohlasy, väčšinou sa nemáte čoho obávať.

V prípade akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať nižšie do komentárov. Takisto budeme radi, ak nám napíšete Vaše skúsenosti s pobytom v ubytovacích zariadeniach v Madride.

1226803_aranjuez_royal_palace

Objednať ubytovanie v Madride!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

4 Komentáre

  1. moc dobru atmosferu ma plaza mayor co je hlavne namestie v madride a este kralovsky palac, okolo neho su tiez namestia

    • mmne sa páčili námestia Plaza de Oriente a Plaza de la Cibeles, z múzeí odporúčam Reina Sofia a El Prado

  2. my sme si spravili výlet na zápas Realu Madrid… letenky+ubytovanie+lístky vyšli draho, ale keď si kúpite letenky do madridu cez nejakú nízkonákladovku ako ryanair a ako ubytko zvolíte hostel, tak je to v pohode… krásna atmosféra, vynikajúci zážitok 🙂

    • AAHOJ KDE SI KUPIL LISTKY NA REALPOTREUJEM PORADIT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *