Lyon

Publikované máj 19, 2013 v kategórii Francúzsko

Lyon

Mesto filmu a gastronómie. Kedysi prezývané aj ako „mesto hodvábu“. Lyon patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie francúzske mestá.

Lyon je známy aj kvôli veľkému kultúrnemu bohatstvu.  V roku 1998 bol zapísaný do zoznamu UNESCO.  Pamiatky z čias pred Kristom si môžete prezrieť v známej štvrti Fourvière. Práve tu založili Rimania mesto Lugdunum, čo bol pôvodný názov Lyonu.

Nájdete tu aj Notre Dame de Fourvière – bazilika z 19. storočia, postavená v novoromantickom slohu. Je jedným zo symbolov Lyonu, je ju dobre vidieť takmer z ktorejkoľvek časti mesta.

Miestne letisko Lyon-Saint Exupéry je pomenované po slávnom rodákovi, ktorého máte v hlave možno zafixovaného ako autora populárnej knižky s názvom Malý Princ. Nachádza sa približne 20 km od centra mesta.

10 km od mesta sa nachádza ďalšie letisko s názvom Lyon-Bron, v dnešnej dobe je už však využívané pomerne málo.

Priemerná cena za ubytovanie v Lyone je 140€/noc (dvojlôžková izba). Ak však nechcete príliš rozhadzovať peniaze, môžete si vybrať spomedzi lacnejších ubytovacích zariadení.

Promo video o Lyone

V centre mesta sa nachádza Kyriad Hotel Lyon Centre Croix Rousse. 3 hviezdičky, poloha v centre v oblasti Croix-Rousse. Dobré napojenie na verejnú dopravu. stanica metra Hénon je vzdialená len pár desiatok metrov. Pokojný spánok zabezpečujú odhlučnené izby a klimatizácia. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené parkovisko (7€/deň). Pozitívne hodnotenia zákazníkov. Oficiálna cenníková cena je okolo 85€/noc, cez rezervačný systém však môžete často využiť akciové ponuky, kedy cena klesne aj na 45€/noc (dvojlôžková izba).

Spokojnými zákazníkmi sa môže pochváliť Hôtel Central Lyon Perrache. 2 hviezdičky, poloha 50 metrov od železničnej stanice Lyon-Perrache. Z hotela sa ľahko dostanete do Vieux Lyon (staré mesto). Súčasťou dobre vybavených izieb je aj kúpeľňa a plazmová TV. Vhodný hotel pre turistov, ktorý sa chystajú spoznávať mesto a navštevovať miestne pamiatky. Za izbu pre dvoch zaplatíte okolo 75€/noc.

Náročnejšiu klientelu uspokojí niektorí z päťhviezdičkových hotelov. Hôtel Le Royal Lyon – MGallery Collection sa nachádza v centre, 10 minút chôdze od starého mesta. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a bezplatné Wi-Fi pripojenie. V hotelovej reštaurácii Cote Cuisine Vám radi pripravia tradičné francúzske špeciality. Drink a dobrú hudbu si následne môžete vychutnať v bare Cote Bellecour. Hotel ponúka službu concierge. Cena dvojlôžkovej izby Superior začína na 190€, raňajky nie sú v cene.

O svoje skúsenosti s hotelmi v Lyone sa neváhajte podeliť v komentároch.

443250_fountain_lyon

Objednať ubytovanie v Lyone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *