Luxemburg

Publikované júl 30, 2013 v kategórii Luxembursko

Luxemburg

Hlavné a najväčšie mesto Luxemburska. Aj keď patrí medzi menšie hlavné mestá v Európe, Luxemburg je významným finančným centrom, známy je aj ako sídlo rôznych európskych inštitúcii – nachádza sa tu napríklad sídlo Európskej investičnej banky.

Centrum mesta môžeme rozdeliť na dve časti. Prvou je moderná časť, kde sa nachádzajú napríklad spomínané sídla rôznych orgánov. Druhá je historické centrum, plné úzkych uličiek a zachovalých budov s čarovnou atmosférou.

Určite sa oplatí vidieť napríklad rímskokatolícku katedrálu Notre-Dame, ktorá bola postavená v roku 1613. Pôvodne slúžila ako jezuitský kostol. Jedným zo symbolov mesta je socha zlatej panny Gëlle Fra, ktorá je pamätníkom dobrovoľníkov z 1. svetovej vojny.

Luxembursko má iba jedno medzinárodné letisko a to sa pochopiteľne nachádza práve tu, v hlavnom meste krajiny. Je vzdialené 6 km od centra mesta. Najviac ho využíva miestna aerolínka Luxair, ktorá tu má zároveň základňu.

Ubytovanie v Luxemburgu si môžete vybrať spomedzi desiatok rôznych ubytovacích zariadení v rezervačnom systéme.

HD zábery z Luxemburgu

Jedným z obľúbených miestnych hotelov je DoubleTree by Hilton Luxembourg. 4 hviezdičky, poloha 10 minút jazdy od centra mesta. Letisko je vzdialené 5 km, medzi letiskom a hotelom premáva kyvadlová doprava zdarma. Klimatizované izby sú moderné a elegantné, v kúpeľni nájdete bezplatné toaletné potreby. Európske a domáce špeciality podáva hotelová reštaurácia Green. Hostia si môžu zacvičiť v posilňovni a následne si dopriať relax v saune či bazéne. Bezplatné Wi-Fi pripojenie je dostupné iba v biznis centre, parkovisko je spoplatnené. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 62€.

Ak Vám vyhovuje poloha bližšie k centru mesta, môžete si pre svoje miesto pobytu zvoliť napríklad Best Western Plus Grand Hotel Victor Hugo. 4 hviezdičky, poloha vo finančnej štvrti, 200 metrov od centra. Klimatizované izby sú dostatočne priestranné, súčasťou je moderná kúpeľňa. Bezplatné pripojenie na internet (Wi-Fi, modem), spoplatnené parkovanie. Počas pracovných dní sa o 18:00 podáva bezplatné občerstvenie, hostia si môžu vychutnať napríklad tapas a víno prosecco. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať už od 89€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Luxemburgu? Svoje zážitky neváhajte napísať do komentárov nižšie.

1014101_spring_in_luxembourg

Objednať ubytovanie v Luxemburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *