Kúpeľné Luhačovice

Publikované sep 1, 2013 v kategórii Česko

Kúpeľné Luhačovice

České kúpeľné mesto. Luhačovice sa nachádzajú v juhovýchodnej časti krajiny, v oblasti Moravy. Miestne kúpele sa špecializujú na choroby dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, taktiež na choroby spojené s obezitou.

V Luhačoviciach vyvierajú desiatky prameňov, 6 z nich je prírodných. Najznámejším je prameň Vincentka. Pacienti ho zvyknú piť a inhalovať. Plní sa do fliaš a používa sa na ďalšiu výrobu.

Kúpeľná liečba v Luhačoviciach je založená na využívaní týchto prameňov v kombinácii s modernými liečebnými a rehabilitačnými metódami. Poskytujú sa desiatky rôznych procedúr.

Luhačovice nemusíte navštíviť len zo zdravotných dôvodov. Množstvo návštevníkov túžiacich po oddychu a relaxe zavíta do miestnych wellness centier. Tu si môžete vychutnať bazény, sauny, masáže, zábaly a mnoho ďalších procedúr, počas ktorých načerpáte nové sily a strávite príjemné chvíle.

Predstavenie mesta Luhačovice

Ak sem plánujete zavítať, s najväčšom pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Vybrať si ho môžete spomedzi desiatok rôznych zariadení, ktoré ponúka rezervačný systém.

Pri centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Penzion Stella. Jeden zo známych prírodných prameňov Aloiska je vo vzdialenosti 200 metrov. Priestranné a čisté izby sú vybavené kúpeľňou a balkónom, klimatizácia bohužiaľ chýba. Súčasťou penziónu je menší bar s reštauráciou, kde sa pripravujú prevažne regionálne špeciality. Tie si môžete počas priaznivého počasia vychutnať aj na terase. Na recepcii si je požičovňa bicyklov, v blízkosti sa nachádza cyklotrasa.  Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (2€/deň). Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 44€.

Najlepšie hodnotenia spomedzi miestnych zariadení má štvorhviezdičkový Augustiniansky Dum Wellness & Spa Superior. Pozitívne ohlasy, hostia vo svojich hodnoteniach chvália najmä vynikajúcu atmosféru, skvelý prístup personálu a poskytované služby. Súčasťou hotela je moderné wellness centrum s bazénom, hostia majú na vyžiadanie bezplatnú dopravu medzi hotelom a letiskom. Hotelová reštaurácia je na vysokej úrovni, podávajú sa domáce aj medzinárodné špeciality. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 122€/noc.

Máte skúsenosti ohľadom ubytovania v Luhačoviciach? Neváhajte ich zverejniť nižšie v komentároch.

317658-original1-h62vs

Objednať ubytovanie v Luhačoviciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *