Lublin

Publikované jún 13, 2013 v kategórii Poľsko

Lublin

Poľské historické mesto na rieke Bystrzyca. V dejinách je o Lubline prvá zmienka z roku 1198, dnes patrí medzi najväčšie mestá v Poľsku.

Na predmestí zriadili nacisti počas druhej svetovej vojny koncentračný tábor Majdanek. Fungoval do roku 1944, kedy ho oslobodili sovietske jednotky. Neskôr sa tu natočil známy film Predčítač.

Lublin je známy ako univerzitné mesto, nachádza sa tu 5 významných univerzít – Medical University of Lublin, University of Life Sciences in Lublin, Katolícka univerzita Jána Pavla II., Polytechnická univerzita, Univerzita Marie Curie-Skłodowskej.

Letisko Lublin je od mesta vzdialené 10 km. Využívajú ho najmä nízkonákladovky – EuroLOT, Ryanair, Wizz Air.

Zohnať ubytovanie v Lubline nie je žiadny problém, nachádza sa tu pár desiatok hotelov a iných ubytovacích zariadení.

Promo video o Lubline

Obľúbeným hotelom je dvojhviezdičkový Campanile Lublin. Nachádza sa vyše 1 km od starého mesta. 850 metrov od hotela sa nachádza obchodné centrum Lublin Plaza. Izby sú klimatizované a odhlučnené, nájdete v nich vlastnú kúpeľňu (s vaňou a sprchovým kútom) a drevený nábytok. Ráno sú podávané raňajky vo forme bufetových stolov. Obed a večeru si môžete vychutnať v hotelovej reštaurácii, ktorá ponúka okrem tradičných poľských špecialít aj medzinárodné a francúzske jedlá. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. Cena nocľahu pre dve osoby už od 46€/noc.

100 metrov od starého mesta nájdete Hotel Europa v historickej budove z konca 19. storočia. 4 hviezdičky, pozitívne recenzie hostí. Elegantné a klimatizované izby. V miestnom wellness centre sú pre hostí poskytované rôzne relaxačné procedúry. Samozrejmou súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Priateľský a ochotný personál. Wi-Fi pripojenie na internet zdarma, parkovisko je spoplatnené (približne 10€/deň). Dvojlôžková izba Economy stojí od 62€/noc. Raňajky sú v cene pobytu.

Máte skúsenosti s hotelmi v Lubline? Neváhajte ich napísať nižšie do komentárov.

372068_old_town_street

Objednať ubytovanie v Lubline!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *