Overené apartmány v obci Lovište

Publikované jún 29, 2014 v kategórii Chorvátsko

Overené apartmány v obci Lovište

V severozápadnej časti polostrova Pelješac je situovaná malá poľnohospodárska a rybárska obec Lovište, ktorá je pre svoju prímorskú polohu zároveň príjemným a tichým turistickým letoviskom.

Najmladšia osada polostrova láka na príjemné zátoky s čistým morom, morské špeciality a špičkové vína v miestnych reštauráciách, skvelé podmienky na vodné športy a prírodné krásy okolitých vápencových pohorí.

Tipy na pamiatky

Pri blízkej obci Nakovanj, vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov, bola objavená významná ilýrska svätyňa. Vnútorná časť tohto archeologického nálezu ešte nebola sprístupnená verejnosti. História tohto drobného prístavného letoviska je veľmi krátka, vznik Lovište sa datuje do roku 1885. Okrem miestneho kostola tu nenájdete žiadne významnejšie stavby a pamiatky.

More a pláž

Kam sa vybrať na pláž?

To však nevadí, lebo hlavným dôvodom pre cestovanie do obce Lovište sú miestne pláže a kúpanie v Jadranskom mori. Na dovolenkárov tu čaká množstvo malých zátok s kamienkovými plážami. Známejšie sú napríklad pláže Pržna, Česminova, Bezdija, Rasoha, Križica. Najobľúbenejšou je pláž v zátoke Mirce, dôvodom je biele piesočnaté dno. Pekné pláže sú aj v ďalších letoviskách polostrova.

Ako vybrať ubytovanie?

Ubytovacie kapacity tvorí kemp a apartmány miestnych obyvateľov, pre ktorých sa stal cestovný ruch dôležitým zdrojom príjmov. Ubytovanie v súkromí poskytuje napríklad trojhviezdičkový Guesthouse Gradina. Jeho súčasťou je vlastná súkromná pláž a záhrada s grilom. Má dokonca aj vlastnú reštauráciu a práčovňu. V blízkom okolí je obchod s potravinami, bary a pekáreň s čerstvým pečivom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je spoplatnené. Súčasťou priestranných štúdií a apartmánov je klimatizácia, zariadený balkón s výhľadom na more, obývačka s LCD TV, práčka, krb, kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pri vlastnej súkromnej pláži na pokojnom mieste je situovaný aj trojhviezdičkový Pension Tamaris. Súčasťou penziónu je záhrada a terasa s výhľadom na more. Recenzie predošlých hostí sú priemerné, v prípade záujmu si ich môžete prečítať po kliknutí na názov zariadenia. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, raňajky sú za príplatok. Klimatizované apartmány majú vlastné terasy s výhľadom. Ich povinnou súčasťou je obývačka s TV, kuchynka a kúpeľňa. Ak máte nejaké skúsenosti s ubytovacími zariadeniami v Lovišti a okolí, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

peljesac-3

Objednať ubytovanie v Lovišti!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *