Londýn

Publikované apr 17, 2013 v kategórii Anglicko

Londýn

Ako iste viete, Londýn je hlavným a takisto najväčším mestom Anglicka. Obrovské množstvo ľudí sem cestuje za prácou, ale taktiež aj na obyčajné „výlety“. Toto mesto určite má čo ponúknuť a práve preto je vyhľadávaným miestom pre turistov.

Ak sa rozhodnete cestovať do Londýna, jedným z prvých „problémov“, ktorým musíte riešiť, je ubytovanie. Je samozrejme veľký rozdiel, či sa sem chystáte na dlhodobý pobyt (napr. za prácou), alebo na dovolenku/výlet. Priemerná cena hotela v Londýne je podľa najväčšieho rezervačného systému hotelov 178€ na noc (pre 2 osoby).

Ak ale potrebujete dlhodobé lacné ubytovanie v Londýne, môžete si na internete vyhľadať rôzne ponuky na prenájom bytov a rodinných domov, často sa veľmi priaznivé ceny. Tie sa odvíjajú od dĺžky pobytu, počtu osôb a samozrejme kvality zariadenia. Ceny sú uvádzané väčšinou za 1 týždeň pobytu a pohybujú sa od 50€ týždenne.

Chystáte sa na pár dní do Londýna a preferujete kvalitný hotel? Najlepšie hodnotenia má legendárny hotel The Savoy. Má 5 hviezdičiek, prednedávnom podstúpil rekonštrukciu za 200 miliónov libier a interiér je neopísateľný. Nachádza sa pri rieke Temža, kúsok cesty pešo od svetoznámeho Britského múzea. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie (11€/deň) a parkovisko (45€/deň). Prvotriedne služby sú samozrejmosťou, izby pre 2 osoby stoja od 389€ na noc.

Nie každý si však môže dovoliť platiť takéto sumy za ubytovanie v Londýne. Celkom populárny je trojhviezdičkový Hotel Norfolk Towers. Má dobrú polohu, nachádza za kúsok od vlakovej stanice Paddington. V okolí nájdete populárne londýnske atrakcie a známe ulice Oxford Street a Queensway. Výhodou je Wi-Fi zdarma a raňajky (veľmi chutné) v cene. Milý a prívetivý personál. Nevýhodou je dlhé čakanie na výťah a zlý výhľad (najmä na nižších poschodiach a prízemí) z niektorých izieb. Cena sa pohybuje od veľmi príjemných 129€ za noc pre 2 osoby.

Jazda autobusom cez Londýn

Dobrou polohou a cenou sa môže pochváliť The Regency Hotel. 4 hviezdičky, vzdialenosť 1 km od Hyde Parku. Kúsok od hotela sú 2 stanice metra. Raňajky, ktoré nie sú príliš chutné, sú spoplatnené sumou 20€ – neodporúčame sa stravovať v hotelovej reštaurácii. Na izbách chýba mini-bar. Wi-Fi a telocvičňa spoplatnené. Cena od 149€ za noc (2 osoby na noc, bez raňajok).

Ďalším hotelom v blízkosti Hyde Parku je Grand Royale. Ponúka kvalitu v podobe 4 hviezdičiek za priaznivé ceny, pokiaľ ste však autom, tak Vás nepoteší predražené spoplatnené parkovanie (až vyše 50€/deň). Pripojenie na internet (káblové) v celom hoteli je bezplatné. Grand Royale ťaží z výbornej polohy – nachádza sa kúsok od spomínaného Hyde Parku, 150 metrov od najbližšej stanice metra. Hodnotenia zákazníkov sú prevažne veľmi pozitívne, sťažnosti sa týkajú nedostatočnej veľkosti izieb – sú však adekvátne cene, ktorá začína od 129€ pre 2 osoby na noc.

Medzi cenovo dostupnejšie ubytovanie v Londýne radíme aj The Park Grand London Paddington Hotel. 4 hviezdičky, v blízkosti stanice Paddington. Bezplatný internet. Malé čisté izby. Malé postele. Hlučná klimatizácia na izbách. Cena pre 2 osoby od 129€ na noc.

Pred rezerváciou hotela si dobre zistite jeho presnú polohu. Neriaďte sa podľa ceny. Darmo si objednáte lacnejší hotel niekde na okraji mesta, keď Vás následne spolu s dopravou do centra bude stáť viac než kvalitnejšie hotely.

Tip na lacnejšie ubytovanie v Londýne – sledujte ponuky rezervačných systémov – veľmi často sa tu objavujú rýchle ponuky za perfektné ceny (napr. keď niekto zruší rezerváciu a politika hotela je mať stále plnú obsadenosť). Môžete na ne naraziť pomerne často, avšak veľmi rýchlo miznú.

Upozorňujeme že ceny hotelov v článku sa môžu meniť, napríklad v závislosti od sezóny a obsadenosti hotelov.

1391783_big_ben

Objednať ubytovanie v Londýne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. hladame ubytovanie v londyne pri o2 arene.. viete nieco poradit?

  2. zaujimalo by ma ci tu bol niekto autom v londyne? ekonomicky je samozrejme vyhodnejsia letenka ale chceli sme si spravit taky „road trip“ a zastavit sa kde budeme chciet … vacsinou sa jazdi trajektom Callais-Dover, trochu mame vsak obavy, ak tu s tym ma niekto nahodou skusenosti tak dajte prosim vediet! 🙂

  3. my sme boli autobusom so Student Agency z Prahy do Londýna, treba sa pripraviť na dlhú cestu a nejako vyplniť ten čas, lebo to môže byť hrozná nuda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *