Lodž

Publikované apr 21, 2013 v kategórii Poľsko

Lodž

Názov tretieho najväčšieho mesta v Poľsku má nejasný pôvod, pravdepodobne je však odvodený od slova loď. Lodž sa nachádza približne v strede krajiny.

Mesto nemá výrazné lákadlo pre turistov, ako napríklad more alebo hory. Nachádzajú sa tu však veľmi pekné parky, návštevníkov zaujmú aj múzeá.

Letisko Lodž-Lublinek sa nachádza 6 km od mesta. Nízkonákladové aerolínie ponúkajú lacné letenky do Lodže.

Rezervačný systém ponúka desiatky rôznych možností ubytovania v Lodži.

Výborné hodnotenia má napríklad hotel známeho reťazca – Holiday Inn Łódź. 4 hviezdičky. Trochu nevýhodná poloha približne 3 km od centra mesta. Rozsiahle suity a izby sú zariadené veľmi moderne a elegantne. Súčasťou hotela je napríklad posilňovňa a sauna. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie sumou cca 2,5€/deň (dostupných je však dosť málo parkovacích miest). Za izbu pre dvoch zaplatíte od 85€/noc (raňajky nie sú v cene).

Mesto nemá žiadny päťhviezdičkový hotel.

Promo video o Lodži

Výhodnou polohou v centre mesta a nízkymi cenami sa môže pochváliť Hotel Ibis Łódź Centrum. 2 hviezdičky, dostatočne veľké izby s kúpeľňami. Železničná stanica sa nachádza 10 minút chôdze od hotela. Hneď pri hoteli je Galeria Lodzka – nákupné centrum s viac ako 170 rôznymi obchodmi. Veľmi dobré hodnotenia, za izbu pre dvoch zaplatíte už od 45€.

Veľmi lacné ubytovanie ponúka napríklad Boutique Hostel. Nachádza sa v blízkosti medzinárodného výstaviska, 2 km od zariadenia nájdete železničnú stanicu. Pripojenie na internet a parkovisko sú bezplatné. Veľké a čisté izby. Milý a ochotný personál. Za noc pre dvoch zaplatíte len 22€.

Nocľah za veľmi nízku cenu ponúkajú aj ďalšie hostely a apartmány.

07a

Objednať ubytovanie v Lodži!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *