Liverpool

Publikované máj 18, 2013 v kategórii Anglicko

Liverpool

Prístavné mesto na severozápade Anglicka. Známe ako rodisko skupiny Beatles, futbalovým fanúšikom sa pri meste Liverpool hneď vybaví známy futbalový klub FC Liverpool.

V 16. storočí mal sotva 500 obyvateľov, v dnešnej dobe je momentálne piate najväčšie mesto Anglicka.

Vývoj mesta urýchlila priemyselná revolúcia, jeden z prvých veľkých textilných podnikov sa nachádzal práve v Liverpoole. Zaujímavosťou je taktiež fakt, že v 19. storočí tu prebiehalo takmer 40% celosvetového obchodného obratu.

Mesto je síce prístavné, počasie v Liverpoole však príliš neumožňuje kúpanie sa v mori. Bohužiaľ ani počas letných mesiacov, kedy sa tu priemerná teplota zvykne vyšplhať maximálne na 20 stupňov celzia.

Turistom budú musieť preto stačiť „iba“ pamiatky a turistické atrakcie. Liverpoolský záliv je od roku 2004 súčasťou zoznamu UNESCO. V meste sú rôzne galérie a múzeá, oplatí sa navštíviť napríklad Merseyside Maritime Museum.

Prechádzka Liverpoolom

Letisko Liverpool John Lennon je pomenované po zosnulom členovi spomínanej legendárnej kapely Beatles. Nachádza sa 12 km od centra mesta. Letisko využívajú najmä nízkonákladovky, momentálne Ryanair, easyJET, Wizz Air.

Zohnať ubytovanie v Liverpoole nie je nič ťažké. Rezervačný systém ponúka viac ako 100 rôznych možností.

Niektoré hotely v Liverpoole ponúkajú nocľah za veľmi výhodné ceny, prevažujú klasické trojhviezdičkové zariadenia. Jedným z nich je The Britannia Adelphi Hotel. Nájdete ho v historickej budove v blízkosti železničnej stanice Lime Street. Izby majú vlastnú kúpeľňu a bezplatné Wi-Fi pripojenie. V priestoroch hotela nájdete krytý bazén, vírivku, saunu, solárium a parný kúpeľ. Hotel často ponúka zľavy, je možné si ho rezervovať už od 57€/noc (dvojlôžková izba).

Veľmi pozitívne hodnotenia od svojich návštevníkov dostáva Novotel Liverpool Centre. 4 hviezdičky, moderne zariadené izby s priestrannými kúpeľňami. Elegantný interiér hotela. Poloha v blízkosti obchodného centra ONE. Pre hostí je k dispozícii bazén a posilňovňa. Cena za pobyt v izbe pre dvoch sa pohybuje od 110€/noc.

Lacné ubytovanie v Liverpoole ponúkajú B&B zariadenia a penzióny, zväčša sa však nachádzajú mimo centra mesta. Takýmto zariadením je napríklad The Knowsley B&B. Je vhodný napríklad v prípade, že sa chystáte navštíviť futbalový zápas klubu FC Liverpool alebo FC Everton – od štadiónov sú vzdialené 20 minút chôdze. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie. Izby sú jednoducho zariadené, kúpeľne sú spoločné. Cena dvojlôžkovej izby už od 30€.

548490_anglican_cathedral

Objednať ubytovanie v Liverpoole!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Ahoj te hladam nove byvanie za dobru cenu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *