Lisabon

Publikované apr 24, 2013 v kategórii Portugalsko

Lisabon

Hlavné a najväčšie mesto Portugalska. Významné z hľadiska dopravy a obchodu, nachádza sa tu dôležité letisko a prístav. Už po príchode pocítite výnimočnú atmosféru. O Lisabone sa hovorí ako o jednom z najpríjemnejších miest v Európe.

Lisabonské letisko je vzdialené 7 km od mesta, je najviac využívaným letiskom v Portugalsku.

Návštevník mesta by mal určite vidieť napríklad Hrad Castillo de São Jorge. Týči sa nad Lisabonom a za jeho návštevu sa Vám revanšuje krásnym výhľadom na mesto. Takisto sa oplatí navštíviť napríklad štvrť Belém, ktorej významnou pamiatkou je Torre de Belém – miestna veža, zapísaná dokonca aj v zozname UNESCO.

V Lisabone sa konajú rôzne koncerty, mesto je taktiež dejiskom športových podujatí. Najpopulárnejšie sú futbalové zápasy miestneho klubu Sporting Lisabon.

Po vyhľadaní mesta v rezervačnom formulári nájdete takmer 400 rôznych možností ubytovania. Lisabon má veľký počet štvorhviezdičkových hotelov. Podľa štatistík je priemerná cena za noc pre 2 osoby v miestnych hoteloch 99€.

Jedným z nich je Lisboa Carmo Hotel. Útulný hotel so super polohou priamo v centre. Ku všetkým podstatným pamiatkam sa dostanete do 10 minút chôdze, v blízkosti sú samozrejme aj reštaurácie, kaviarne, bary. Luxusné izby, výborný výhľad na rieku a staré mesto ponúkajú najmä z vyšších poschodí. Veľké a pohodlné postele. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov, výborný personál. Chutné a rozmanité raňajky v cene. Noc pre dvoch sa dá zohnať už od 125€ – výborná ponuka, jednoznačne odporúčame.

Tip – Lisabon má skvelý systém verejnej dopravy a je taktiež veľmi lacný. Veľmi používané je lisabonské metro, samostatnou kapitolou sú známe lisabonské električky (odporúčame). Dajte si pozor na vreckových zlodejov a taktiež taxikárov – turistom bez mihnutia oka zaúčtujú aj niekoľkonásobne vyššiu sumu, tento problém sa však určite netýka len Lisabonu.

Nenároční turisti uprednostňujúci lacné ubytovanie v Lisabone si tiež prídu na svoje. Jednoduchá dvojlôžková izba v miestnych hosteloch stojí od 15€.

Pomerne dobré hodnotenia má hostel Tagus Home. Nevýhodou podobných lacných zariadení zvykne bývať fakt, že sa nenachádzajú v centre, ale skôr na okraji mesta. Tagus Home má však celkom dobrú polohu pri námestí Marques de Pombal, hneď v blízkosti je stanica metra. Izby majú spoločné kuchyne a čisté spoločné kúpeľne. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko nie je k dispozícii. Noc pre 2 osoby Vás vyjde na 23€.

Chcete radšej luxusný hotel s piatimi hviezdičkami? Žiadny problém. V Lisabone ich momentálne nájdete hojne, viac než 20. Výhodou veľkého počtu päťhviezdičkových hotelov je to, že je veľká pravdepodobnosť dostupnosti niektorého z nich za extra nízku akciovú cenu takmer v akomkoľvek termíne. V čase môjho plánovania návštevy Lisabonu som videl ponuky na pobyt už za 70€/noc – a to išlo samozrejme o prvotriedne hotely s vynikajúcimi hodnoteniami.

Promo video o Lisabone

Perfektné hodnotenia má Hotel Avenida Palace. Skvelá poloha s výhľadom na spomínaný Hrad Castillo de São Jorge. Zákazníkov prekvapí štýlové starožitné zariadenie a mramorové kúpeľne. Vo voľnom čase neváhajte navštíviť posilňovňu, alebo si doprajte masáž. Hotel ponúka služby concierge. (komorníka). V blízkosti stanica metra a park Eduardo VII. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Za kvalitu sa však platí – noc pre dvoch stojí od 205€ (raňajky v cene).

Turistom zvykne vyhovovať aj nocľah pri letisku, najmä keď sa tu nezdržia dlho a čoskoro odlietajú preč. Výhodné je ubytovať sa napríklad v hoteli Holiday Inn Express Lisbon Airport. 3 hviezdičky, klimatizované izby. Bezplatné parkovisko. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi (1€/hodina). Pozitívne hodnotenia zákazníkov, sťažnosti sa týkali hotelovej reštaurácie (slabý výber). Cena od 63€/noc (2 osoby, raňajky v cene).

Chystáte sa do Lisabonu? Alebo ste ho už navštívili? Neváhajte sa podeliť o skúsenosti v komentároch.

925100_jose_i

Objednať ubytovanie v Lisabone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. tie jazdy lisabonskou električkou sú nezabudnuteľným zážitkom, skúste si pozrieť na youtube, uličky sú v lisabone hrozne úzke a tým pádom aj električky sú menšie, aby sa tam zmestili, napriek tomu ale jazdia hrozne moc blízko lisabonských budov, môžete sa ich dokonca niekedy až dotknúť

  2. chystam sa cez erasmus studovat do Lisabonu, nema tu niekto nahodou skusenosti s technickou unverzitou?

  3. fíha to video je vážne pekné, až som dostala chuť si spraviť výlet :-))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *