Lipsko

Publikované máj 18, 2013 v kategórii Nemecko

Lipsko

„Najlacnejšie mesto v Európe“, alebo „mesto hudby“. Aj to sú prezývky najväčšieho mesta spolkovej republiky Sasko. Patrí medzi najľudnatejšie mestá v Nemecku.

Leipzig (Lipsko) založili v roku 1015 Slovania. Pôvodne bol iba trhoviskom, dnes je z neho moderná metropola.

Sídlia tu automobilky Porsche a BMW, pravidelne sa tu konajú významné veľtrhy – najznámejším z nich je napríklad Lipský knižný veľtrh.

Nevýhodou je, že po svetových vojnách v 20. storočí bolo zničených a poškodených veľa historických budov a v meste ich zostalo len málo. Vhodným miestom na výlet je zoologická záhrada, ktorá v sebe ukrýva najväčší tropický prales v Európe. Na kávičku môžete zavítať do Haus Coffe-Baum – druhá najstaršia kaviareň v Európe.

Letisko Leipzig/Halle (niekedy nazývané Schkeuditz) sa nachádza asi 18 km od mesta. Lietajú sem aj niektoré nízkonákladovky, napríklad Ryanair.

Promo video o Lipsku

Ubytovanie v Lipsku môže byť mierne drahšie počas spomínaného knižného veľtrhu a ďalších významných podujatí, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov. V takýchto prípadoch sa môžu hotely vypredať. Ak sem plánujete zavítať, uskutočnite rezerváciu pobytu dostatočne vopred, alebo sa uistite, že v čase Vašej návštevy sa v meste nekoná žiadna veľká udalosť.

Ceny miestnych hotelov sú na prvý pohľad vysoké – odporúčame dobre prezrieť celú ponuku, dá sa tam nájsť aj ubytovanie za férovejšie ceny. V tomto článku prinášame niekoľko tipov.

A&O Leipzig Hauptbahnhof je dvojhviezdičkový hotel. Poloha hneď oproti hlavnej stanici. Nachádza sa v historickej budove v centre mesta, ktorá kedysi patrila pošte. Interiér však pôsobí moderne a veľmi príjemne. V hoteli nájdete aj požičovňu bicyklov. Každé ráno sa podávajú bohaté raňajky vo forme bufetových stolov (spoplatnené). Wi-Fi na izbách je spoplatnené, niektorí zákazníci sa sťažovali na nepohodlné postele. Napriek tomu sú hodnotenia zákazníkov prevažne pozitívne. Cena nocľahu v dvojlôžkovej izbe od 66€.

Lacné ubytovanie v Lipsku poskytuje Aviva Novum Leipzig Neue Messe, nachádzajúci sa 3 km od výstaviska. Letisko je vzdialené 9 km. 4 hviezdičky, moderné a odhlučnené izby. Ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas dňa môžete navštíviť hotelovú reštauráciu. Za dobrého počasia môžete relaxovať na vonkajšej terase. Ochotný personál rád poradí s čímkoľvek – napríklad aké turistické atrakcie v meste sa oplatí navštíviť. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Pozitívne hodnotenia zákazníkov. Jediná nevýhoda je poloha mimo centra mesta. Bežná cena 140€/noc, veľmi často sú však ponúkané izby za akciovú cenu (napr. keď ich hotel potrebuje vypredať). Dá sa tu teda zohnať izba pre dvoch i za podstatne nižšiu cenu.

Náročnejšiu klientelu uspokoja miestne päťhviezdičkové hotely. Takým je napríklad Steigenberger Grandhotel Handelshof Leipzig. Moderný hotel v starom meste. Luxusné, veľké a odhlučnené izby. V areáli nájdete wellness a fitness centrum, relax ponúka sauna, masáže, parný kúpeľ. Samozrejmosťou je služba concierge. Bezplatné (niekedy pomalé) Wi-Fi pripojenie. Dvojlôžková izba Superior stojí od 150€.

807410_church_1

Objednať ubytovanie v Lipsku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *