Lignano

Publikované júl 8, 2013 v kategórii Taliansko

Lignano

Obľúbené prímorské letovisko v Taliansku. Lignano Sabbiadoro sa nachádza v provincii Udine, približne 90 km od Benátok. Vhodné miesto na strávenie letnej dovolenky, veľkým lákadlom sú miestne piesočnaté pláže.

Pláže v Lignane sú dlhé niekoľko kilometrov. Sú poctivo udržiavané, z tohto dôvodu je väčšina z nich spoplatnená. Pravidelne im býva udelená modrá vlajka za mimoriadne čistú vodu a prostredie.

Po kúpaní na pláži je vhodnou možnosťou na strávenie večera napríklad prechádzka po námestí, ktorých sa tu nachádza niekoľko. Mesto je známe najmä fontánami, na jednom námestí sa nachádza aj kostol. Práve od neho až k moru vedie hlavná nákupná trieda, na ktorej môžete zájsť do miestnych kaviarní a barov. Pokiaľ hľadáte významné historické pamiatky, moc ich tu asi nenájdete. Vo vzdialenosti 60 km sa však nachádza krásne mesto Udine, v ktorom je významných pamätihodností viac než dosť.

Tip na výlet – v blízkosti mesta sa nachádza ZOO Punta Verde, kde môžete obdivovať až 1500 rôznych druhov zvierat.

Najbližšie veľké medzinárodné letisko sa nachádza v spomínaných Benátkach. Väčšia turistov tráviacich dovolenku v Lignane sem však necestuje letecky, ale napríklad autom.

Návštevníci Lignana zvyknú navštíviť aj miestny lunapark a zábavný park Gulliverlandia. Na rozlohe 40 000 m² sa nachádza množstvo atrakcií pre deti (vstup 13€) aj dospelých (vstup 17€). Neďaleko sa nachádza aj aquapark Aquasplash, v ktorom sa môžu návštevníci do sýtosti vyblázniť na toboganoch a vodných šmýkačkách. Vstupné pre dospelého stojí 20€, pre dieťa 15€.

Nájsť vhodné ubytovanie v Lignane nemusí byť vôbec zložité. Najrýchlejšie sa dá vybaviť prostredníctvom rezervačného systému, v ktorom nájdete stovky miestnych ubytovacích zariadení. Ubytovanie však treba rezervovať dostatočne vopred. Počas leta majú miestne hotely väčšinou plnú obsadenosť.

Zábery z dovolenky v Lignane

Pozitívne ohlasy má trojhviezdičkový Hotel Alex. Nachádza sa 4 km od centra mesta, známa pláž Pineta je vzdialená približne 1 km. V blízkosti hotela je viacero reštaurácii. Klimatizované izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii požičovňu bicyklov. Je možné ubytovať sa aj v apartmánoch, ktoré majú vlastnú terasu. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov, Wi-Fi pripojenie a parkovanie na veľkom hotelovom parkovisku je zdarma. V hotelovej záhrade sa nachádza bar s terasou. Cena dvojlôžkovej izby začína od 75€.

Hostia hodnotia pozitívne aj trojhviezdičkový Hotel Da Giovanna. V recenziách spomínajú najmä vynikajúcu polohu, ochotný a priateľský personál, príjemnú atmosféru v hoteli. Zariadenie Da Giovanna sa nachádza len 100 metrov od hotela, hostia majú k dispozícii súkromnú pláž. Každé ráno sa podávajú bohaté a chutné raňajky vo forme bufetových stolov, počas priaznivého počasia si ich môžete vychutnať na terase. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a balkón. Hotelová reštaurácia pripravuje prevažne špeciality z rýb. Hotel ponúka svojim návštevníkom bezplatnú požičovňu bicyklov. Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku je taktiež zdarma. Dvojlôžková izba stojí od 118€/noc.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné. Menia sa v závislosti od obsadenosti, ktorá je najväčšia pochopiteľne počas letnej sezóny. V cene nemusia byť zahrnuté rôzne menšie poplatky, napr. mestská daň. Informácie o týchto poplatkoch môžete nájsť na stránkach rezervačného systému.

Ubytovali ste sa už niekedy v Lignane? Napíšte nám Vaše skúsenosti s miestnymi hotelmi a apartmánmi do komentárov nižšie.

stary-majak-lignano-sabbiadoro

Objednať ubytovanie v Lignane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *