Sprievodca pobytom v letovisku Stari Grad na ostrove Hvar

Publikované feb 20, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca pobytom v letovisku Stari Grad na ostrove Hvar

Voňavé levandule, borovicové lesy, víno a príjemné pláže. Letovisko Stari Grad v severozápadnej časti Hvaru charakterizuje krásna príroda a výborné podmienky na kúpanie, vďaka čomu je zaujímavou letnou destináciou.

Časť miestnych obyvateľov sa živí vďaka spomínanému vínu, sú tu vybudované veľké vinárske závody. Väčšina si privyrába cestovným ruchom, napríklad prenájmom apartmánov a dovolenkových domčekov.

Aké atrakcie sa oplatí vidieť?

Stari Grad je jedným z najstaršie osídlených ostrovov na území Chorvátska, jeho krásy spoznávali ľudia už počas antiky. Návštevníci tu tak okrem kúpania v mori môžu spoznávať aj rôzne historické pamätihodnosti. Najstaršou pamiatkou sú pozostatky gréckych hradieb z obdobia pred Kristom, najväčšiu pozornosť však púta letné sídlo básnika P. Hektoroviće Tvrdalj zo 16. storočia. Spomedzi sakrálnych pamiatok tu nájdete viacero kostolov a kláštorov.

Jazda autom po letovisku

Blízko mesta sa nachádza úrodné Starigradské polje, kde sa pestujú napríklad vínna réva a olivy. Ich výsadby zostali od prvej kolonizácie starých Grékov v nezmenenom stave, vďaka čomu sa v roku 2008 dostalo územie na zoznam UNESCO.

Tipy na pláže

Na okraji mesta sa nachádza malá mestská piesočnatá pláž, obklopená borovicovým lesom. Ďalšie pláže sú prevažne skalnaté a okruhliakové, napríklad pod hotelom Arkada. Smerom na severozápad k mysu Kabal môžete naraziť na rôzne menšie zátoky s veľmi dobrými podmienkami na kúpanie, je tu taktiež pláž pre naturistov. Podľa viacerých názorov sa určite oplatí navštíviť zátoku Žukova na severnom pobreží.

Kvalitné ubytovanie

Len pár desiatok metrov od mora a 200 metrov od centra mesta sa nachádza trojhviezdičkové apartmánové zariadenie Apartments Mia. Výborné napojenie na verejnú dopravu, vďaka blízkej autobusovej zastávke sa môžete ľahko dostať do ostatných častí ostrova. Predošlí hostia chvália okrem polohy aj dostupnosť k trajektu, moderné zariadenie izieb, čistotu a milý personál. Apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na more a záhradu. V obývačke je posedenie a TV s plochou obrazovkou, nechýba ani kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov zariadenia vyššie.

Ubytovanie v centre letoviska Stari Grad poskytujú aj trojhviezdičkové Apartmani Perić. Zariadenie obklopuje záhrada s bujnou vegetáciou, v blízkosti je aj reštaurácia, kde sa podávajú špeciality z morských plodov. Hostia môžu využiť bezplatné súkromné parkovisko, nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Klimatizované apartmány majú jednu alebo viacero spální a zariadený balkón s výhľadom na staré mesto. Samozrejmosťou je kuchyňa s jedálňou, vlastná kúpeľňa a obývačka s TV s plochou obrazovkou. Rezerváciu je možné uskutočniť po kliknutí na názov apartmánov.

Hvar_Stari_grad

Objednať ubytovanie v Stari Grade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *