Brna na ostrove Korčula má viacero pekných zátok

Publikované jún 30, 2014 v kategórii Chorvátsko

Brna na ostrove Korčula má viacero pekných zátok

Jedným z menších letovísk ostrova Korčula je osada Brna ležiaca v rovnomennej zátoke na južnom pobreží. Zátoku rozdeľuje na dve časti polostrov Mali Zaglav. Vo východnej časti je obec a malý prístav.

Nachádza sa tu len jeden hotel, ktorý bol postavený už v roku 1971 (povieme si o ňom nižšie). Ubytovanie nájdete aj v apartmánoch. Brna ani zďaleka nepatrí medzi rušné letoviská, je vhodná na rodinnú dovolenku.

Kedysi a dnes

Územie Brny bolo počas histórie prevažne neobývané, stálo tu len pár domčekov miestnych rybárov. Tí tu zvykli prespávať pred výpravou na more. Zmena nastala až v 19. storočí. Postavil sa tu prístav, ktorý slúžil na export domácich vín. Cestovný ruch sa začal rozvíjať okolo roku 1970. Postavil sa tu spomínaný hotel a ľudia z blízkeho mestečka Smokvica si tu začali stavať dovolenkové rezidencie.

Dnes sem za oddychom a kúpaním v mori cestujú dovolenkári z rôznych kútov Európy. V obci sa nachádza niekoľko kaviarní a reštaurácií, v ktorých sa podávajú napríklad dary mora a oblastné víno. Niektorí návštevníci vyhľadávajú blízku zátoku Istruga s liečivým bahnom.

Kde sa kúpať?

Miesto vstupu do zátoky je blízko hotela, k moru vedú kovové schody. Toto miesto je však vhodné len pre plavcov. Rodiny s deťmi a menej skúsení plavci si môžu vybrať spomedzi rôznych príjemných malých zátok s krištáľovo čistým morom v okolí. Tvoria ich kamienky a piesok, väčšinu sú obklopené borovicovými lesmi.

Pár záberov z Brny

Niektorí návštevníci sa za kúpaním vyberú na blízke ostrovčeky (Vrhovnjak, Stupa, Sridnjak, Crklica atď.), ktoré sú situované medzi Brnou a osadou Prižba.

Hotel Feral a overené apartmány

Štvorhviezdičkový Hotel Feral je sezónne otvorený od apríla do októbra. Jeho súčasťou je súkromná pláž obklopená borovicovým lesom, hostia majú k dispozícii aj vonkajší bazén. V cene pobytu sú raňajky, prípadne polpenzia alebo all-inclusive stravovanie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Recenzie predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na názov hotela. Izby sú klimatizované, všetky majú balkón s výhľadom na more. Nechýba ani moderná kúpeľňa, rádio, minibar a trezor. Ochotný personál vie na požiadanie zabezpečiť transfer z prístavov trajektov Korčula a Vela Luka.

Ak preferujete apartmánové ubytovanie, skúste napríklad trojhviezdičkové Bleus Apartments s pozitívnymi ohlasmi hostí. Tí chvália skvelý prístup do vody (apartmány sú 40 metrov od pobrežia), vynikajúcich majiteľov (hostí zvyknú privítať s pohárom vína), čistotu ubytovacích jednotiek a skvelú rybársku reštauráciu (a trh s čerstvými rybami) v bezprostrednom okolí. Všetky hodnotenia a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie. Zariadenie je obklopené sviežou záhradou so zariadenou terasou a grilom. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je aj súkromné parkovisko. Apartmány sú priestranné a klimatizované, z terasy si môžete vychutnať výhľad na more alebo mesto. Povinnou výbavou je plne vybavená kuchynka s jedálňou, TV, kúpeľňa, práčka a spálňa. Odporúčame.

House

Objednať ubytovanie v Brne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *