Lednice – výborné víno, krásny zámok

Publikované aug 23, 2013 v kategórii Česko

Lednice – výborné víno, krásny zámok

Malá obec, nachádzajúca sa v južnej časti Česka pri hranici s Rakúskom. Lednice spolu s blízkou obcou Valtice tvoria krajinný celok s názvom Lednicko-valtický areál. Od roku 1996 je súčasťou zoznamu UNESCO.

Lednice a Valtice sú medzi turistami veľmi obľúbené. Miestna oblasť je známa výborným vínom a významnými pamiatkami. Hlavné pamätihodnosti v oblasti sú 2 zámky vo Valticiach a Ledniciach.

Krásny barokový zámok

Zámok Lednice bol od roku 1249 do 1945 v rukách rodiny Lichtenštajnovcov, ktorá má veľkú zásluhu na krásach celej oblasti. Počas histórie bol zámok niekoľkokrát rekonštruovaný, dnešnú podobu nadobudol pri rekonštrukcii v polovici 19. storočia. Zámok je obklopený krásnou záhradou. Je sprístupnený verejnosti, môžete ho navštíviť aj so sprievodcom.

Zábery zo zámku

Rezervácia ubytovania

Ubytovanie v Ledniciach a okolí poskytujú desiatky ubytovacích zariadení, ktoré je možné jednoducho a rýchlo (a za garantovane najnižšiu cenu) rezervovať cez rezervačný systém. Pokiaľ Vám žiadny z miestnych hotelov a penziónov nebude vyhovovať, odporúčame prezrieť si ponuku ubytovania v susedných Valticiach.

Tipy na penzióny a hotely v Ledniciach

Veľmi dobré ohlasy má Penzión U Zámku. Nachádza sa hneď pri zámku, námestie je vzdialené len pár desiatok metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a chladnička, v apartmánoch je aj plne vybavená kuchynka. V areáli sa nachádza obchod s potravinami. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (1€/deň). Blízko penziónu sa nachádza požičovňa bicyklov, ktoré môžete využiť na blízkej cyklotrase. Dvojlôžková izba stojí od 35€/noc.

Pozitívnymi recenziami od návštevníkov sa môže pochváliť aj Hotel Princ. 4 hviezdičky, poloha 110 metrov od zámku. V blízkosti sú tenisové kurty, wellness centrum, autobusová zastávka. Hotel je moderný a čistý, personál ochotný a snaživý. V cene pobytu sú chutné raňajky. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izby sú klimatizované, vybavené vlastnou kúpeľňou, trezorom, LCD TV a minibarom. Hostia môžu využiť požičovňu bicyklov. Nocľah pre dvoch stojí od 64€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Ledniciach, neváhajte sa podeliť o skúsenosti v komentároch nižšie.

1238294_lednick_park_2

Objednať ubytovanie v Ledniciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *