Las Palmas

Publikované jún 4, 2013 v kategórii Španielsko

Las Palmas

Jedno z dvoch hlavných miest Kanárskych ostrovov. Hlavné mesto ostrova Gran Canaria. Vďaka subtropickému podnebiu je táto destinácia ideálna na letnú dovolenku.

Las Palmas je vyhľadávaný medzi turistami, obľúbená je najmä južná časť ostrova. Nočným životom je známa Playa del Inglés. 4 najznámejšie pláže v Las Palmas sú Playa de Las Canteras, Playa de Las Alcaravaneras, Playa del Confital a Playa de la Laja. Pláže sú piesočnaté a okrem kúpania sú vhodné aj na vodné športy.

Mesto má bohatú minulosť, nájdete tu množstvo pamiatok a historických budov. Jednou z najznámejších je Múzeum Krištofa Kolumba, ktorý sa tu zastavil počas svojich plavieb. Oplatí sa vidieť aj kúzelné námestie Plaza del Espíritu Santo.

Letisko Gran Canaria sa nachádza vo východnej časti ostrova, 18 km od centra Las Palmas. Lietajú sem aj nízkonákladovky (napríklad Ryanair).

Čoraz viac ľudí ignoruje ponuky cestovných kancelárií a rozhodne sa cestovať na vlastnú päsť. Nie je to nič náročné – rezervácia letenky a ubytovania je otázkou niekoľkých minút.

Promo video o Las Palmas

Pokiaľ sa teda rozhodnete rezervovať ubytovanie v Las Palmas na vlastnú päsť, možno Vám pomôžu tipy v tomto článku.

Návštevníci dlhodobo udeľujú pozitívne hodnotenia štvorhviezdičkovému hotelu Hotel Reina Isabel. Nachádza sa priamo na pláži Las Canteras, od letiska je vzdialený 25 km. Na jeho streche nájdete bazén, navštíviť môžete aj wellness centrum s posilňovňou. Bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie (v celom areáli, aj na izbách). Klimatizované a odhlučnené izby, nechýba vlastná kúpeľňa. Cena za dvojlôžkovú izbu už od 100€/noc (raňajky v cene).

Lacné ubytovanie v Las Palmas nájdete v Hotel Astoria. 3 hviezdičky, klimatizované izby, poloha hneď vedľa spomínanej pláže Las Canteras. Na streche hotela sa nachádza bazén, zacvičiť si môžete v hotelovej posilňovni. Bezplatné Wi-Fi na izbách. Hotelová reštaurácia ponúka okrem raňajok aj obedy a večere. Za noc zaplatíte od 59€ (dvojlôžková izba s raňajkami).

Päťhviezdičkové ubytovanie ponúka Sercotel Hotel Cristina Las Palmas, nachádza sa taktiež pri pláži Las Canteras. 50 metrov od hotela sa nachádza prístav Puerto de La Luz Port, odchádzajú z neho trajekty na okolité ostrovy a Tenerife. Súčasťou areálu je vonkajší bazén, balkóny izieb majú väčšinou výhľad na more. Súčasťou sú kompletne vybavené kúpeľne. Raňajky si môžete vychutnať na terase, obedy a večere sa podávajú v hotelovej reštaurácii Antinoó. Hoteloví hostia môžu navštíviť posilňovňu a užiť si parné kúpele. Hotel Cristina ponúka pobyt za 113€/noc (izba pre dvoch s raňajkami).

Ceny hotelov sú iba orientačné. Najviac si zaplatíte počas hlavnej sezóny v lete, kedy majú hotely aj najväčšiu obsadenosť.

708619_columbus_museum

Objednať ubytovanie v Las Palmas!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *