Kyjev – hlavné mesto Ukrajiny

Publikované aug 30, 2013 v kategórii Ukrajina

Kyjev – hlavné mesto Ukrajiny

Kyjev je hlavné a zároveň najväčšie mesto Ukrajiny. Nachádza sa v severnej časti krajiny, preteká ním rieka Dneper.

Vďaka bohatej histórii sa turisti môžu kochať mnohými miestnymi pamiatkami. V 11. storočí sa postavila jedna z najvýznamnejších pamätihodností v Kyjeve – Katedrála sv. Sofie. Nechal ju postaviť Jaroslav I. Múdry, ktorý je v nej aj pochovaný. Počas svojej existencie bola niekoľkokrát zničená a prestavaná, dnes patrí do zoznamu UNESCO a medzi sedem divov Ukrajiny. Pozoruhodný je najmä interiér katedrály, v ktorom sa nachádza množstvo fresiek.

Kyjev má 2 letiská. Letisko Boryspil je od mesta vzdialené 29 km a je najväčším letiskom v krajine. Letisko Zhuliany je vo vzdialenosti 6 km od mesta, využívajú ho najmä nízkonákladové aerolínie (napríklad Wizz Air Ukraine).

Mesto sa dostalo do povedomia sveta koncom roka 2004. Odohrala sa vtedy „Oranžová revolúcia“, ktorá bola demonštráciou proti sfalšovaným výsledkom prezidentských volieb. Vyústila do čiastočnej zmeny režimu v krajine.

Dopravu v meste urýchľuje metro, ktoré počas pracovných dní premáva každých 30 sekúnd. Nezabudnite si na stanici kúpiť modrozelené žetóny, ktoré sa vkladajú pri vstupe do turniketu. Nevýhodou je, že metro býva často preplnené.

Zohnať ubytovanie v Kyjeve nie je žiadny problém. Sú tu stovky ubytovacích zariadení, ktoré je možné rezervovať prostredníctvom rezervačného systému.

Krátke video o pamiatkach v Kyjeve

V centre mesta sa nachádza Rus Accord Hotel. 3 hviezdičky, pomerne pozitívne ohlasy od návštevníkov. Vďaka výbornej polohe sú mnohé turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Klimatizované izby sú zariadené v príjemných farbách, ich súčasťou sú panoramatické okná. Z izieb na vyšších poschodiach je krásny výhľad. V cene pobytu sú raňajky zdarma vo forme bufetových stolov. V hotelovej reštaurácii si môžete vychutnať tradičné ukrajinské špeciality. Hotel má dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je stanica metra Palats Sportu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Cena dvojlôžkovej izby začína od 69€.

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Kyjeve, pravdepodobne ho nájdete v hosteloch. Jedným z nich je EuroHostel Kiev, ktorý sa môže pochváliť celkom dobrou polohou v rámci centra mesta. Recenzie hostí sú taktiež pozitívne. Izby sú čisté jednoducho zariadené, kúpeľne a toalety sú spoločné. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Návštevníci si pochvaľujú príjemný personál a dobrú atmosféru. Recepcia funguje nepretržite 24 hodín denne. Izbu pre dvoch je možné rezervovať už od 25€.

Navštívili ste už nejaký hotel v Kyjeve? Svoje dojmy z mesta a ubytovanie môžete zverejniť v komentároch nižšie.

760033_kiev

Objednať ubytovanie v Kyjeve!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *