Kodaň

Publikované máj 7, 2013 v kategórii Dánsko

Kodaň

Pôvodne rybárska dedina založená Vikingami v 10. storočí, dnes hlavné mesto Dánska. Vyspelé škandinávske mesto je medzi turistami vyhľadávané kvôli jedinečnej atmosfére.

Do Kodane sa pohodlne dopravíte letecky. Nižšie ceny leteniek sa dá zohnať na lety nízkonákladových spoločností, lieta sem napríklad Air Berlin, alebo Easyjet. Letisko Kodaň sa nachádza 8 km od mesta.

Najpopulárnejšou atrakciou je Socha malej morskej panny (symbol mesta), známa z rozprávok Hansa Christiana Andersena, ktorý je v Kodani pochovaný. Vynechať by ste nemali ani zábavný park Tivoli, ktorý ročne navštívia milióny turistov.

Ak toho chcete vidieť čo najviac, oplatí sa Copenhagen Card. Uľahčuje dopravu, poskytuje voľný vstup do desiatok múzeí a atrakcií a takisto vďaka nej dostanete zľavy v obchodoch a reštauráciách. Karta na 1 deň stojí 29€, karta na 3 dni 58€. Karta pre deti do 15 rokov stojí 19€ (jednodňová) resp. 33€ (trojdňová). Dá sa rezervovať vopred cez internet (aspoň 10 dní pred príchodom), alebo kúpiť priamo v meste.

Najviac efektívny spôsob cestovania po meste je bicykel. Väčšina miestnych na nich jazdí denne, dá sa nimi jazdiť aj po centre mesta. V Kodani nájdete množstvo staníc kde si môžete požičať bicykel, neskôr ho môžete vrátiť na ktorejkoľvek inej stanici a vybrať si mincu späť. Ceny taxíkov sú pomerne vysoké, osobne som platil za dopravu na letisko (cca 8 km) asi 70€.

Promo video o Kodani

Tak ako aj iné škandinávske mestá, aj tu môžete očakávať od hotelov vysoký štandard a len ťažko nájdete hotel, ktorý by mal vyslovene negatívne hodnotenia. Treba však rátať s vyššími cenami oproti európskemu priemeru.

Veľmi dobrými recenziami od návštevníkov sa môže pochváliť Crowne Plaza Copenhagen Towers. 4 hviezdičky, veľmi elegantne a precízne zariadené izby. Poloha 4 km od letiska, hotel ponúka bezplatnú dopravu na letisko. Centrum mesta a záhrady Tivoli sú vzdialené 7 minút jazdy vlakom. Hotel má požičovňu bicyklov a elektrických áut. Bezplatné Wi-Fi. Ceny sa pohybujú od 150€/noc (2 osoby, bez raňajok).

Ubytovanie nižšej cenovej kategórie tu ponúkajú skôr hotely a hostely situované mimo centra mesta. Ak však chcete byť v centre, lacné ubytovanie v Kodani nájdete napríklad v Saga Hotel. Rodinný dvojhviezdičkový hotel nachádzajúci sa 150 metrov od hlavnej stanice. Väčšina izieb má vlastnú kúpeľňu, personál je milý a ochotný, chutné raňajky v cene. Izba pre 2 osoby od 67€/noc.

V meste nájdete aj niekoľko päťhviezdičkových hotelov. Hilton Copenhagen Airport sa nachádza priamo na letisku, je dokonca spojený s Terminálom 3. Veľké izby majú okná od podlahy až po strop s vynikajúcim výhľadom. Môžete si zacvičiť v hotelovej posilňovni, alebo si užiť relax v kúpeľnom stredisku s bazénom (vstup je však spoplatnený). Ak sa potrebujete dostať do centra mesta, potrvá to 12 minút jazdy metrom. Dobrá voľba pre cestujúcich, ktorí hľadajú komfortné ubytovanie v blízkosti letiska. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Dvojlôžková izba stojí od 170€/noc.

Ak ste už navštívili Kodaň, neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti a zážitky v komentároch nižšie.

866880_copenhagen

Objednať ubytovanie v Kodani!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. v Kodani som bol v júni, zrovna bolo krásne počasie tak parky boli už od rána plné bežcov, cyklistov atď – bicykle sa tam dajú požičať naozaj na každom kroku

    bol som pozrieť aj sochu malej morskej panny, je pri nej stále množstvo turistov, autobusov, stánkov so suvenírmi atď, celkom pekné miesto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *