Tipy na hotely v bulharskom Kitene

Publikované aug 16, 2013 v kategórii Bulharsko

Tipy na hotely v bulharskom Kitene

Prímorské mestečko Kiten sa nachádza v juhovýchodnej časti Bulharska. Miestny záliv je považovaný za jedno z najkrajších miest v oblasti, veľmi zaujímavá je aj okolitá príroda. Do Kitenu a okolia zvyknú počas leta cestovať dovolenkári.

V blízkosti mesta sa nachádza Primorsko, ktoré je ďalším obľúbeným bulharským letoviskom. Najbližšie letisko sa nachádza v Burgase, ktorý je hlavným mestom oblasti. Od Kitenu je vzdialené 65 km. Lietajú sem prevažne nízkonákladovky, vďaka čomu sa dajú zakúpiť lacné letenky.

Zo severnej aj južnej časti obklopujú mesto pláže. Nachádza sa tu jemný zlatý piesok, ktorý občas striedajú skaly. V meste sú veľmi rozšírené vodné športy, napríklad jachting a surfng. V okolí pláží sa nachádza mnoho reštaurácii. Vstup do mora je plynulý, pláže sú vhodné pre rodiny s deťmi.

Krátke video z dovolenky v Kitene

Priamo v Kitene sa nachádza pár desiatok ubytovacích zariadení, je ich však menej než v okolitých letoviskách. Pokiaľ by ste nenašli vhodné ubytovanie v Kitene, odporúčame ubytovať sa napríklad v blízkom Primorsku, ktoré je vzdialené približne 5 km. Cenovo najvýhodnejšie sú apartmány, ktoré väčšinou prenajímajú miestni obyvatelia. Rezervovať ich môžete aj cez rezervačné systémy.

Lacné ubytovanie v Kitene však zvyknú poskytovať aj miestne hotely. Dvojhviezdičkový Hotel Hit sa nachádza na hlavnej ulici, pláž je vzdialená len 300 metrov. Recenzie hotela sú veľmi pozitívne, návštevníci chvália vynikajúci prístup majiteľov, cenu a čistotu. Súčasťou klimatizovaných izieb je chladnička, vlastná kúpeľňa a veľký balkón. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén a záhradu. Hotelová reštaurácia podáva pokrmy prevažne z bulharskej kuchyne. V areáli sa nachádza menšia samoobsluha, v okolí je viacero obchodov a reštaurácii. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Cena za nocľah je bezkonkurenčná. Dvojlôžková izba stojí aj počas letnej sezóny už od 25€/noc.

V centre mesta sa nachádza aj ďalší dvojhviezdičkový hotel s názvom Hotel Kiparis. Nízke ceny, pozitívne hodnotenia, výborná poloha. Pláž je vzdialená 350 metrov. Hostia môžu využiť bazén na strešnej slnečnej terase. Klimatizované izby sú zariadené drevenými podlahami, ich súčasťou je balkón, kúpeľňa a chladnička. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie na verejnom parkovisku pri hoteli. Izba pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí iba 25€/noc.

Ak ste už niekedy boli na dovolenke v Kitene, neváhajte sa podeliť o svoje zážitky a skúsenosti do komentárov nižšie.

Kiten-Bulgaria

Objednať ubytovanie v Kitene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *